Hyper Scape: Ubisoft ujawnia darmową grę battle royale

Hyper Scape: Ubisoft ujawnia darmową grę battle royale

Wydawać by się mogło, że skończył się czas, gdy więksi deweloperzy chcieli mieć swoją grę battle royale. Zaskoczyć postanowił jednak Ubisoft, który ujawnił Hyper Space prezentującego całkiem nietypowe podejście do tego gatunku. Jest to futurystyczna strzelanka, której akcję umieszczono w 2054 roku w mieście przyszłości. Produkcja przewiduje rozgrywkę dla maksymalnie 100 graczy co jest raczej standardem w tego rodzaju produkcjach, chociaż w ostatnim czasie przeskoczyć ten limit postanowiło Infinity Ward dodając do Call of Duty: Warzone wariant dla aż 200 użytkowników. W przypadku Hyper Space bitwy odbywają się w typowo miejskich lokacjach stworzonych tak, aby maksymalnie zwiększyć wertykalność akcji. Nie brakuje biegania, skakania po dachach budynków, do czego specjalnie przystosowano mechanikę nowego battle royale. Przewidziano również opcję teleportacji bohaterów. Zdaniem twórców poruszanie się w pionie ma być równie ważne co w poziomie.

Hyper Scape to nowy battle royale od Ubisoftu, którego wczesne testy potrwają do 7 lipca.

Wzorem konkurentów ów battle royale pozwala na przywrócenie do meczu poległych kolegów z drużyny. Jedną z nowości jest tzw. mistrzyni gry, która czuwa nad przebiegiem rozgrywki i może aktywować różne efekty np. niską grawitację czy nielimitowaną amunicję. Kto będzie decydował o poszczególnych elementach? Widzowie Twitcha, bo Ubisoft postanowił podobnie jak Riot Games w przypadku Valoranta zintegrować swoją grę z platformą Amazona. Hyper Space jest już dostępne do pogrania, ale do 7 lipca, czyli końca testów technicznych odpalić mogą ją wylosowani użytkownicy wspomnianego serwisu streamingowego, a więc mamy do czynienia z identycznym zabiegiem co w przypadku strzelanki Riot Games. Niestety jak się okazuje testy nie obejmują ludzi z Polski, a powodem jest lokalizacja centrów danych. Battle royale francuskiego wydawcy to darmowa propozycja obecne aktualnie wyłącznie na komputerach, aczkolwiek za jakiś czas ma powstać wersja na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Ciężko w tej chwili jednoznacznie ocenić czy Hyper Space odniesie sukces na miarę swoich większych rywali. Bez wątpienia jednak Ubisoftowi ciężko będzie dorównać na przykład wciąż popularnemu Fortnite czy obecnemu od początku tego roku Call of Duty: Warzone. Dużo zależy też od podejścia samych autorów i tego czy będą chcieli regularnie rozwijać swój projekt dodając do niego wiele nowości jak robi to Epic Games w Fortnite. Apex Legends pokazuje, że wprowadzanie kolejnych kluczowych elementów do gry jedynie co sezon może nie koniecznie przyciągnąć uwagę fanów danej marki.

Minimalne wymagania Hyper Scape (1080p, niskie ustawienia i 60 fpsów):

  • Procesor: Intel Core i3-3220 3,3 GHz lub AMD FX-4130 3,8 GHz
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870

Rekomendowane wymagania Hyper Scape (1080p, wysokie ustawienia i 60 fpsów):

  • Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3,5 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 480

Zalecane wymagania Hyper Scape (4K, najwyższe ustawienia i 60 fpsów):

  • Procesor: Intel Core i9-7900X 3,3 GHz lub AMD Ryzen 5 Pro 3600 3,6 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti lub AMD Radeon RX 5700XT

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hyper Scape: Ubisoft ujawnia darmową grę battle royale

 0