Hyperbook N13 – ultrabook, do którego podłączymy GeForce GTX 1080 Ti

Hyperbook N13 – ultrabook, do którego podłączymy GeForce GTX 1080 Ti

Firma Hyperbook wprowadziła do sprzedaży nowy model biznesowego laptopa. Urządzenie nosi oznaczenie N13 i reklamowane jest hasłem "Work at day, play at night", co ma dobrze oddawać jego najistotniejsze walory.

Specyfikacja Hyperbook N13 plasuje go w towarzystwie wysokowydajnych ultrabooków, takich jak chociażby Dell XPS 13. Komputer, w zależności od wybranego wariantu, ma 13-calową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD lub 3K i pokryciu przestrzeni sRGB równym ponoć 100%, a jego waga wraz z baterią wynosi 1,3 kg. Wykorzystane komponenty są typowe dla tej klasy sprzętu. Jeśli chodzi o procesor, to możemy wybierać spośród trzech niskonapięciowych układów Intela z topowym Core i7-7500U na czele - dwa rdzenie i cztery wątki o taktowaniu 2,7 GHz, a ponadto 4 MB pamięci L3. Podsystem pamięci składa się natomiast z maksymalnie dwóch kości DDR4-2133 o pojemności 16 GB każda. Z kolei rolę magazynu danych pełnią nośniki M.2 2280 i / lub SATA 2,5 cala nie wyższy niż 7 mm. Do tego dochodzą oczywiście moduł Wi-Fi z Bluetooth, opcjonalny modem 4G / LTE i bogaty pakiet złącz, obejmujący m.in. dwa USB 3.0 typu-A, jedno USB 3.1 typu-C, miniaturowy DisplayPort 1.3, parę audio Jack 3,5 mm czy wreszcie RJ45. 

Hyperbook N13 dysponuje złączem Thunderbolt 3, co pozwoli podłączyć do niego zewnętrzną kartę graficzną dowolnej klasy.

Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi wspomniane USB 3.1 typu-C. Spełnia ono bowiem specyfikację Thunderbolt 3, a to pozwala podłączyć do Hyperbooka N13 dowolną kartę graficzną poprzez specjalny dock. Za dopłatą stosowne akcesorium zostanie dołączone do zestawu. Tym samym, jak twierdzi producent, najnowszy ultrabook może posłużyć za wydajne urządzenie do pracy w terenie, jak również pełnoprawny komputer gamingowy. Cóż, jeśli deklarowany 8-godzinny czas pracy na baterii się potwierdzi, to przynajmniej z pierwszą częścią tego twierdzenia nie sposób się nie zgodzić. Druga sprawa jest co najmniej dyskusyjna, wszak ekwiwalent desktopowych Core i3 o obniżonym taktowaniu jest dla zapalonych graczy rozwiązaniem, nie bójmy się tego słowa, przeciętnym. Zwłaszcza, że podłączenie karty graficznej przez Thunderbolt 3 wiąże się też z koniecznością nabycia monitora, co winduje koszty całego zestawu. Hyperbook N13 zadebiutuje 21 kwietnia tego roku. Sugerowana cena kadłubka z Core i7-7500U to 3999 złotych. Okres gwarancyjny potrwa dwa lata.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hyperbook N13 – ultrabook, do którego podłączymy GeForce GTX 1080 Ti

 0