HyperX Ducky One 2 Mini – mała klawiatura mechaniczna dla graczy

HyperX Ducky One 2 Mini – mała klawiatura mechaniczna dla graczy

Dwie firmy znane z produkcji akcesoriów dla graczy połączyły swoje siły i stworzyły klawiaturę mechaniczną, która powinna zadowolić osoby, niedysponujące zbyt dużą, wolną przestrzenią na blacie biurka. Mowa o markach HyperX oraz Ducky, które wspólnie stworzyły klawiaturę HyperX Dukcy One 2 Mini. Pod względem gabarytów, jak zapewniają producenci, zajmuje ona mniej więcej 60% miejsca potrzebnego w przypadku tradycyjnego, pełnowymiarowego mechanika. Taki rozmiar udało się osiągnąć między innymi poprzez usunięcie całej sekcji numerycznej, co oznacza, że jest to model TKL (tenkeyless). Jeśli chodzi o szczegóły, to HyperX Ducky One 2 Mini ma wymiary dokładnie 302 × 108 × 40 mm i waży 599 gramów. Z komputerem łączy się za pomocą odpinanego kabla USB-C do USB-A. Niestety, producent nie informuje, jakie długość przewód znajduje się w zestawie, ale można domniemywać, że ma mniej więcej od 1,5 do 2 metrów.

Firmy HyperX oraz Ducky połączyły siły i stworzyły limitowaną wersję klawiatury mechanicznej.

HyperX Ducky One 2 Mini

HyperX Ducky One 2 Mini wyposażona jest w autorskie przełączniki HyperX Red. Mają one linearną charakterystykę. Punkt aktywacji następuje po 1,8 mm, ale pełne wciśnięcie to już 3,8 mm. Siła wymagana do aktywacji przycisku to z kolei 45 gramów. Osoby mniej zaznajomione z przełącznikami mechanicznymi w klawiaturach muszą wiedzieć, że to w gruncie rzeczy odpowiedniki bardzo popularnych CherryMX Red. HyperX zapewnia, że ich autorska konstrukcja pozwala na bezawaryjne wciśnięcie każdego klawisza na klawiaturze co najmniej 80 mln razy. Oczywiście nie brakuje też podświetlenia RGB LED, które można regulować za pomocą dedykowanego oprogramowania, stopki z możliwością ustawienia 3 poziomów nachylenia czy też obsługi makr. Co ważne, klawiatura wydana została w limitowanej edycji. Na całym świecie do sprzedaży trafi 6500 egzemplarzy tego modelu. Cena na ten moment nie jest jeszcze znana.

HyperX Ducky One 2 Mini to niezwykle ciekawie prezentująca się klawiatura mechaniczna. Tak naprawdę jest to model Ducky One 2 Mini wzbogacony o przełączniki mechaniczne marki HyperX. Nie zmienia to faktu, że tego typu konstrukcja powinna spodobać się osobom, które albo nie mają zbyt wiele miejsca na biurku, albo w ogóle nie potrzebują sekcji numerycznej, albo często uczestniczą w turniejach esportowych. Co prawda te ostatnie nie są w aktualnej sytuacji (pandemia koronawirusa) możliwe, ale pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy i ponownie będziemy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach, targach oraz turniejach. Wtedy mała klawiatura może okazać się przydatna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HyperX Ducky One 2 Mini – mała klawiatura mechaniczna dla graczy

 0