Hyundai przestaje rozwijać silniki spalinowe i przestawia się na elektryczne

Hyundai przestaje rozwijać silniki spalinowe i przestawia się na elektryczne

Hyundai to kolejny producent samochodów, który rezygnuje z silników spalinowych. Firma podobno przeszła pod koniec roku gruntowne zmiany.

Jak donosi The Korea Economic Daily, Hyundai podobno zamknął cały rozwój silników spalinowych tuż przed końcem ubiegłego roku i oddelegował swoich inżynierów do prac przy pojazdach elektrycznych. Hyundai jest kolejnym producentem, który w zeszłym roku ogłosił działania wspierające pojazdy elektryczne, a teraz widzimy tego konkretne przykłady, które mogą niepokoić miłośników obecnych rozwiązań. Hyundai rzekomo zamknął swoje centra rozwoju silników spalinowych oraz centra badawczo-rozwojowe. Południowokoreańska firma nie będzie już opracowywać nowych pojazdów spalinowych, ale pozostawi kilku inżynierów do modyfikacji już istniejących konstrukcji.

Hyundai podobno zamknął cały dział rozwoju silników spalinowych i przeniósł inżynierów do pracy przy napędach elektrycznych. Firma kończy tym samym z rozwojem silników spalinowych, ograniczając się jedynie do ewentualnych modyfikacji tych już obecnych.

Hyundai przeniesie inżynierów zespołów napędowych do centrum projektowego  jednostek elektrycznych, podczas gdy inżynierowie zajmujący się wydajnością napędów będą teraz pracować nad ulepszeniami pojazdów elektrycznych. Ustanowiono również nowy dział baterii, aby opracować lepsze ogniwa zasilające, koncentrując się na projektowaniu, wydajności i surowcach do produkcji baterii.

Zmiana jest zgodna z obecnymi trendami i obserwujemy firmy, a nawet rządy, które chcą dominacji pojazdów elektrycznych już w najbliższych latach. Volvo planuje całkowicie przejść na pojazdy elektryczne do 2030 roku, podobnie na "elektryki" stawia Xiaomi. Wiele regionów zastanawia się nawet nad zakazem silników spalinowych, a Nowy Jork chce zakazać ich sprzedaży do 2025 roku. Wielka Brytania chce nawet całkowicie zakazać silników benzynowych do 2030 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hyundai przestaje rozwijać silniki spalinowe i przestawia się na elektryczne

 0