I/O kolejną ofiarą koronawirusa. Google odwołuje imprezę

I/O kolejną ofiarą koronawirusa. Google odwołuje imprezę

Koronawirus COVID-19 zbiera coraz większe żniwo na całym świecie, ale jest także przyczyną odwoływania kolejnych imprez z branży technologicznej (i nie tylko). Z powodu szybko rozpowszechniającej się epidemii organizatorzy zmuszeni byli już odwołać targi MWC i konferencję GDC (ta teoretycznie została przeniesiona na lato) i Facebook F8, a w ostatni weekend finały wielkiego turnieju e-sportowego IEM w Katowicach odbywały się bez udziału publiczności. Kolejną ofiarą koronawirusa jest zaś konferencja deweloperska Google I/O, która odbyć miała się pomiędzy 12 a 14 maja tego roku. Odwołanie tego wydarzenia następuje zaledwie kilka dni po tym, jak Google zrezygnowało z tradycyjnej formy eventu Cloud Next w San Francisco, zmieniając jego oblicze na całkowicie cyfrowe.

Kolejną ofiarą koronawirusa jest zaś konferencja deweloperska Google I/O, która odbyć miała się pomiędzy 12 a 14 maja tego roku.

„W związku z obawami związanymi z koronawirusem (COVID-19) i zaleceniami zdrowotnymi takich organizacji jak CDC i WHO, a także innych autorytetów z tej dziedziny, zdecydowaliśmy się na odwołanie fizycznego wydarzenia Google I/O w Shoreline Amphitheatre” - tłumaczy decyzję Google rzecznik firmy w wydanym oświadczeniu. Firma dotychczas korzystała z I/O jako platformy do swoich największych ogłoszeń w danym roku, w tym zmian w nowej wersji systemu operacyjnego Android, nowych urządzeń Google czy aktualizacji wprowadzanych w takich serwisach jak Mapy Google. Teraz przedsiębiorstwo rozważa inne możliwości i niewykluczone, że postawi na serię ogłoszeń i prezentacji online, jak w ostatnim czasie robi to wiele innych firm.

Google zapewnia, że wszyscy uczestnicy otrzymają pełne zwroty poniesionych kosztów do 13 maja, a osoby, które kupiły bilet na tegoroczną edycję I/O, automatycznie otrzymają szansę zakupienia wejściówki na Google I/O 2021. Tu niestety rodzi się pytanie, czy podobny los czeka kolejne technologiczne wydarzenia. W obecnej sytuacji raczej nie ma co liczyć na to, że Computex odbędzie się w dotychczasowej formie, tym bardziej, że targi te organizowane są na Tajwanie. Co więcej, trzeba liczyć się także w odwołaniem lub mocno zmienioną formą dużych imprez sportowych, takich jak EURO 2020 czy Igrzyska Olimpijskie, które w tym roku odbywają się w Tokio, a Japonia sugeruje już, że rozważa nawet zmianę terminu imprezy.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: I/O kolejną ofiarą koronawirusa. Google odwołuje imprezę

 0