iCUE NEXUS – zewnętrzny kontroler z ekranem dotykowym od Corsair

iCUE NEXUS –  zewnętrzny kontroler z ekranem dotykowym od Corsair

Corsair wprowadza do sprzedaży kontroler w formie ekranu dotykowego – iCUE NEXUS. Premierowy produkt kalifornijskiego producenta umożliwia jednoczesne zaprogramowanie ponad 200 ekranów oferujących do sześciu wirtualnych przycisków. Każdy zestaw można szybko i dowolnie zmieniać dzięki interfejsowi pozwalającemu „przewijać” ekran w lewo oraz prawo. Dodatkowo, użytkownik ma opcję programowania wyglądu każdego przycisku korzystając z niemalże dowolnych elementów graficznych. Za sprawą obecnych funkcji, iCUE NEXUS oferuje wygodny dostęp do funkcji oprogramowania CORSAIR iCUE, takich jak monitorowanie systemu oraz podzespołów w czasie rzeczywistym, tworzenie skrótów do aplikacji czy programowanie makr. iCUE NEXUS działa jako interaktywny wyświetlacz HUD do komputera wykorzystujący możliwości oprogramowania CORSAIR iCUE. Nowość od Korsarzy umożliwia monitorowanie parametrów działania komputera przy użyciu danych udostępnianych w czasie rzeczywistym z procesora, karty graficznej czy chłodzenia wodnego.

Corsair wprowadza do sprzedaży kontroler w formie ekranu dotykowego – iCUE NEXUS.

Użytkownik może na bieżąco obserwować poziom obciążenia systemu, temperatury, częstotliwości, szybkości wentylatorów itp. oraz zmieniać ustawienia lub profile. Wszystkie działania programowane w iCUE można zamapować do jednego z przycisków wirtualnych ekranu iCUE NEXUS. Dzięki temu jednym dotknięciem można wykonać wiele poleceń – na przykład uruchomić grę czy skomplikowane makra już w trakcie rozgrywki. Po dołączeniu do kompatybilnych klawiatur, takich jak CORSAIR K70 RGB MK.2 czy K95 RGB PLATINUM XT, albo po podłączeniu bezpośrednio do portu USB w komputerze, wszystko dosłownie znajduje się w zasięgu dłoni gracza. Możliwości iCUE NEXUS wzrastają wraz z liczbą urządzeń kompatybilnych z oprogramowaniem CORSAIR iCUE. Bezpośrednio z ekranu dotykowego można dostosowywać ustawienia urządzeń peryferyjnych, w tym: zmieniać czułości myszy, przełączać pomiędzy profilami zestawu słuchawkowego czy wybierać opcję podświetlenia RGB klawiatury.

Wszystkie te czynności da się wykonać kilkoma prostymi przeciągnięciami i stuknięciami na ekranie LCD, gdy oprogramowanie Corsair działa w tle – nie trzeba nawet otwierać oprogramowania klienckiego. Kontroler producenta umożliwia dodatkową, wysoce zaawansowaną personalizację każdego sprzętu. iCUE NEXUS pozwala wyświetlać jako grafikę przycisków wirtualnych różne wybrane przez użytkownika elementy, takie jak GIF-y i zdjęcia, co przy okazji zwiększa zalety estetyczne zestawu. Posiadacze urządzenia mogą także pobierać gotowe i udostępnione ekrany ze specjalnymi elementami wizualnymi i niestandardowymi działaniami do pewnych gier, takich jak Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. iCUE Nexus jest już dostępny w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym firmy Corsair. Do Polski kontroler trafi do najpopularniejszych sklepów ze sprzętem komputerowym do połowy sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 439 PLN. Produkt amerykańskiego producenta jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy Corsair.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iCUE NEXUS – zewnętrzny kontroler z ekranem dotykowym od Corsair

 0