ID-COOLING wprowadza IS-47K - niskoprofilowy cooler CPU

ID-COOLING wprowadza IS-47K - niskoprofilowy cooler CPU

ID-COOLING przedstawia IS-47K, chłodzenie procesora, które jest idealne dla producentów małych komputerów PC. Radiator ten w stanie gotowym do pracy, ma zaledwie 47 mm wysokości. Najważniejszą cechą tego coolera CPU jest montaż wentylatora, który zamontowany jest od dołu radiatora, zaraz nad mocowanie do CPU, w przeciwieństwie do konwencjonalnych niskoprofilowych rozwiązań tego typu, gdzie przeważnie wentylator jest na wierzchu. Chłodzenie procesora IS-47K ma niskoprofilową konstrukcję, dzięki czemu jest on idealne do obudów komputerów ITX oraz jest kompatybilne ze wszystkimi pamięciami, niezależnie od ich wysokości. Dołączony wentylator PWM jest umieszczony na spodzie radiatora i przepycha powietrze przez finy, aby zapewnić lepszy transfer ciepła z procesora i tej części płyty głównej.

Niskoprofilowy cooler ID-COOLING IS-47K może być świetną propozycją dla zestawów mini-ITX.

Zestaw może dodatkowo schłodzić  płytę główną przez prosty fakt, że wentylator znajduje się nad sporą częścią PCB. Radiator wystaje po stronie IO płyty głównej, aby nie kolidować z żadną pamięcią RAM zamontowaną na konstrukcji mini-ITX. Radiator procesora ma polerowaną miedzianą podstawę, która wykorzystuje łącznie sześć niklowanych ciepłowodów, aby skutecznie przenosić ciepło z miedzianej podstawy do radiatora o dużej gęstości, który jest otoczony matową metalową ramą.

Sam wentylator mierzy 92 mm x 92 mm x 15 mm i obraca się z prędkościami od 600 obr./min do 2500 obr./min, co pozwala na wystarczający przepływ powietrza do schłodzenia podzespołów. Wentylator ten wykorzystuje łożysko hydraulic bearing, które umożliwia wysokie obroty przy zachowaniu umiarkowanego hałasu (33 dBA). Dzięki temu nawet najbardziej wydajny system jest cichy, działając pod pełnym obciążeniem. Zestaw jest kompatybilny z większością podstawek Intela, natomiast w przypadku AMD wspierane jest tylko AM4. ID-COOLING IS-47K trafi do sprzedaży na początku przyszłego miesiąca w cenie około 200 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ID-COOLING wprowadza IS-47K - niskoprofilowy cooler CPU

 0