IEM 2020 bez udziału publiczności. Koronawirus wpływa na święto graczy

IEM 2020 bez udziału publiczności. Koronawirus wpływa na święto graczy

Tygodnie przygotowań, kampanii promocyjnych, goście specjalni zaproszeni, a pierwsi fani już na miejscu. Tak wyglądał przygotowania do początku rozpoczynających się jutro targów IEM 2020 w Katowicach będących zaraz po PGA największym świętem graczy w Polsce. Niestety koronawirus ponownie namieszał i w związku z obawami o wystąpienie epidemii Wojewoda Śląski oficjalnie zakazał udziału publiczności w trwających od 28 do 1 marca Intel Extreme Masters. O decyzji poinformowano na profilu Śląskiego Urzędu Wojewody. Oczywiście praktycznie od razu w internecie pojawiły się głosy krytykujące stanowisko wojewody. Niektórzy internauci przyznali wprost, że zakaz wydano za późno, ponieważ potencjalnie zarażone wirusem osoby jeśli miały przybyć na miejsce to już są w Katowicach. Co ważne według dostępnej informacji osoby mające akredytację prasową mogą wziąć udział w wydarzeniu i wykonywać swoją pracę (decyzja obejmuje wyłącznie gości), aczkolwiek bez publiczności zapewne nie mają one większego sensu, gdyż targi są organizowane właśnie dla tej grupy graczy chcących obserwować zmagania najlepszych e-sportowych ekip.

Wojewoda Śląski podjął decyzję o organizacji IEM 2020 bez udziału publiczności.

O możliwym całkowitym odwołaniu Intel Extreme Masters 2020 mówiono już od samego rana, ale konkretna decyzja w tej sprawie została podana do wiadomości dopiero w godzinach wieczornych. Co ciekawe kilka godzin temu z pojawienia się na stoisku marki OMEN zrezygnowała popularna drużyna Astralis z kolei później dodano, że ekipa nie wyjdzie na spotkanie ze swoimi fanami by wziąć udział w sesji zdjęciowej oraz rozdawaniu autografów. Identyczną drogą poszło także MAD Lions stwierdzając, że drużyny otrzymało na to zgodę od organizatorów IEM 2020. Do sprawy odniósł się również organizator IEM 2020 przyznając, że wszelkie zaplanowane rozgrywki oraz transmisje odbędą się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem zaś koszty biletów zakupionych przez osoby chcące przybyć do Spodka zostaną zwrócone. Właśnie ostatni aspekt budził u społeczności największe zaniepokojenie więc dobrze, że pieniądze trafią z powrotem na konta ludzi, którzy kupili bilety.

"ESL respektuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Bilety będą w pełni zrefundowane. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności i będzie transmitowany w Internecie i w telewizji." - głosi oświadczenie organizatora. Cóż tegoroczne targi z pewnością będą jednymi z najbardziej nietypowych w historii i nie ulega wątpliwości, że decyzja wojewody powinna zapaść o wiele wcześniej a nie niecały dzień przed IEM 2020 gdy większość osób jest już do niego przygotowana. Jeszcze przed decyzją organizatorzy planowali przeprowadzać wzmożone kontrole przybywających na targi ludzi mierząc im temperatury. Niestety koronawirus wpłynął negatywnie nie tylko na opisywane wydarzenie, ale też producentów technologicznych, których dostawcy wstrzymali prace w chińskich fabrykach do czasu uporania się z epidemią. W związku z tym od jakiegoś czasu spekuluje się o ewentualnym opóźnieniu premiery konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Warto wspomnieć, że Sony, Microsoft i Nintendo poinformowały, iż 96 procent konsol importowanych do Stanów Zjednoczonych w 2018 roku wyprodukowano właśnie w Państwie Środka.

Pełna treść komunikatu:

"O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności. 

Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji. Prasa akredytowana na wydarzenie w dalszym ciągu będzie miała możliwość wykonywania swoich obowiązków na terenie IEM. Podjęta decyzja dotyczy tylko i wyłącznie odwiedzających, którzy uczestniczyliby w imprezie jako goście. Prasa będzie posiadała dostęp terenu wydarzenia oraz press roomu."

Pokaż / Dodaj komentarze do: IEM 2020 bez udziału publiczności. Koronawirus wpływa na święto graczy

 0