iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 - nowy monitor 4K dla profesjonalistów

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 - nowy monitor 4K dla profesjonalistów

Firma iiyama postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o nowy monitor 4K. Model ProLite XUB2792UHSU-B1 powstał z myślą o profesjonalnym zastosowaniu w studiach projektowych oraz graficznych i został wyposażony w 27-calowy panel o rozdzielczości UHD bazujący na matrycy IPS. Urządzenie oferuje również funkcję Pivot oraz szeroki zakres regulacji w pionie i w poziomie, a wygląd smukłej obudowy utrzymany jest w bezramkowym wzornictwie. Ponadto produkt oferowany jest w niewygórowanej cenie, szczególnie jak na urządzenie skierowane do profesjonalistów, a japońskie przedsiębiorstwo przekonuje, że nada się on także do dynamicznych gier czy filmów, choć podchodzić trzeba do tego typu zastosowań tylko jako do dodatku, gdyż nie znajdziemy tu technologii dedykowanych graczom (jak choćby FreeSync).

Model ProLite XUB2792UHSU-B1 powstał z myślą o profesjonalnym zastosowaniu w studiach projektowych oraz graficznych i został wyposażony w 27-calowy panel o rozdzielczości UHD bazujący na matrycy IPS.

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 - nowy monior 4K dla profesjonalistów

Monitor posiada 27-calową matrycę  IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli – w porównaniu do rozdzielczości Full HD oferuje cztery razy większą przestrzeń roboczą. Co ważne dla profesjonalistów zajmujących się edycją zdjęć czy filmów, pokrycie barw palety sRBG wynosi 100%. W efekcie panel dobrze radzić ma sobie z reprodukcją kolorów, zapewniając nasycone barwy oraz głębokie czernie. Urządzenie oferuje obraz  o maksymalnej jasności 300 cd/m² oraz kontrast statyczny wynoszący 1000:1. Relatywnie krótki czas reakcji (4ms) sprawia natomiast, że monitor – poza profesjonalnym zastosowaniem do edycji grafiki – sprawdzi się nie tylko w filmach, ale też w grach. Model ProLite XUB2792UHSU-B1 został zaprojektowany, by umożliwić użytkownikom wygodną pracę przez wiele godzin, minimalizując przy tym efekt zmęczenia wzroku. Technologia Flicker-free niweluje problem migotania, dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming), a funkcja redukcji niebieskiego światła ogranicza emisję światła, które jest najbardziej uciążliwe dla oczu i może powodować chroniczne zmęczenie oraz problemy z zasypianiem.

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 - nowy monior 4K dla profesjonalistów

Nóżka oraz podstawa modelu ProLite XUB2792UHSU-B1 pozwalają na regulację wysokości w zakresie 130 mm, obrót 90° oraz pochył (22° w górę; 5° w dół). Co więcej, monitor wyposażono w funkcję Pivot, która umożliwia zmianę orientacji z poziomej na pionową – jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w trakcie pracy nad grafikami w trybie portretowym czy na obszernych dokumentach tekstowych oraz arkuszach kalkulacyjnych. Nowy model został wyposażony dodatkowo w dwa głośniki o mocy 2W każdy oraz wyjście słuchawkowe. Pod względem portów dostępne są wyjścia HDMI, DisplayPort, DVI oraz hub USB. Zgodność ze standardem VESA pozwala na montaż monitora na dedykowanym ramieniu, urządzenie jest również kompatybilne z Kensington-lock. Więcej informacji, w tym m.in. pełną specyfikację, znaleźć można na stronie producenta, a cena monitora iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 na rynku polskim wynosi 1 999 PLN.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 - nowy monitor 4K dla profesjonalistów

 0