iiyama wprowadza na rynek kolejne monitory dla profesjonalistów

iiyama wprowadza na rynek kolejne monitory dla profesjonalistów

iiyama wprowadza do oferty nowe monitory dedykowane profesjonalistom. Pierwszą propozycją jest 22-calowy ProLite XU2292HS-B1 w formacie 16:9 z matrycą w technologii IPS o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080). Zapewnia ona szerokie kąty widzenia i wysoką reprodukcję kolorów, które są głębokie, a także nasycone. Jasność wynosi 250 cd/m², zaś kontrast statyczny 1000:1. Panel charakteryzuje się bardzo szybkim, jak na tego typu matrycę, czasem reakcji na poziomie 4 ms. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 75 Hz. Urządzenie zostało wyposażone w technologię Flicker-free likwidującą problem migotania za sprawą zastosowania kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Monitor posiada trzy wejścia sygnału: analogowe VGA, cyfrowe HDMI, oraz DisplayPort. Nie zabrakło również dwóch portów USB czy wbudowanych głośników 2 × 1. ProLite XU2292HS-B1 wyceniono na 529 złotych.

iiyama wprowadza na rynek kolejne monitory dedykowane osobom m.in. zajmującym się edycją graficzną.

iiyama wprowadza na rynek kolejne monitory dla profesjonalistów

fot. iiyama PROLITE XU2292HS-B1 | materiał prasowy

Do następnej propozycji popularnego japońskiego producenta zalicza się 22-calowy model ProLite XUB2292HS-B1 posiadającego identyczną pod względem parametrów technicznych co w poprzednim sprzęcie matrycę. Dostajemy więc wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 × 1080, odświeżaniu 75 Hz oraz formacie 16:9. Jednak w przeciwieństwie do poprzednika otrzymał on funkcję Pivot (polegającą na fizycznym obróceniu ekranu o 90°, dzięki czemu przydaje się przede wszystkim grafikom oraz projektantom czy osobom edytującym teksty), jak również regulację wysokości stopki. Sugerowana przez producenta cena wynosi w tym przypadku 629 złotych

iiyama wprowadza na rynek kolejne monitory dla profesjonalistów

fot. iiyama PROLITE XUB2292HS-B1 | materiał prasowy

Warto też wspomnieć o 22-calowym monitorze ProLite XU2294HSU-B1, który może pochwalić się matrycą VA w formacie 16:9, gwarantującą szerokie kąty widzenia oraz realistyczne odwzorowanie barw. Jego panel oferuje rozdzielczość Full HD, z kolei czas reakcji wynosi 4 ms. Uwagę zwraca bardzo wysoki kontrast statyczny na poziomie 3000:1. Częstotliwość odświeżania ekranu to 75 Hz,a dodatkowo zapewnia on jasność rzędu 250 cd/m². W tym modelu również nie zabrakło technologii Flicker-free i redukcji niebieskiego światła. Producent zaopatrzył go także w funkcję Advanced Contrast Ratio, automatycznie dostosowującą kontrast i jasność obrazu do oświetlenia w pomieszczeniu. Do dyspozycji użytkownika są trzy wejścia sygnału: analogowe VGA oraz cyfrowe HDMI i DisplayPort, a także dwa porty USB. Natomiast jeżeli nie chcemy korzystać ze słuchawek firma oddała nam do dyspozycji dwa wbudowane głośniki o mocy 1 W. Cenę ProLite XU2294HSU-B1 ustalono na poziomie 529 zł. Przy okazji możemy także zainteresować się bliźniaczym ProLite XUB2294HSU-B1 ze stopką z regulacją wysokości i Pivotem w cenie 599 zł. Co więcej, do wyboru jest wersja ProLite XUB2294HSU-W1 - ten sam panel, ale w białym kolorze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama wprowadza na rynek kolejne monitory dla profesjonalistów

 0