IKEA i ASUS ROG łączą siły. Zapowiedź przystępnych cenowo mebli dla graczy

IKEA i ASUS ROG łączą siły. Zapowiedź przystępnych cenowo mebli dla graczy

Szwedzki gigant meblowy od jakiegoś czasu coraz mocniej stawia na nowoczesne technologie i firma utworzyła już dział zajmujący się inteligentnymi sprzętami do domu czy aplikację rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala nam wirtualnie umeblować pokój produktami IKEA. Tym razem przedsiębiorstwo poinformowało o nawiązaniu współpracy z marką ASUS ROG, czego owocem mają być meble skrojone pod graczy. Gamingowe produkty przeważnie są droższe od standardowych, natomiast popularny producent ze Skandynawii obiecuje dostarczyć przystępne cenowo i ergonomiczne gamingowe meble i akcesoria, które poprawią naszą wydajność, bez rujnowania naszego domowego budżetu. Jeśli IKEA rzeczywiście wywiąże się tej obietnicy, to będzie to coś nowego, dlatego warto śledzić poczynania firmy w tym zakresie.

IKEA i ASUS ROG obiecują dostarczyć przystępne cenowo i ergonomiczne gamingowe meble i akcesoria.

 

To jednak nie pierwsza tego typu współpraca, ponieważ Logitech w tym roku połączył siły z amerykańskim producentem mebli, Herman Miller, tworząc wspólnie ergonomiczny fotel dla graczy z najwyższej półki (ten kosztuje 1499 USD). Widać, że ASUS chce pójść podobną drogą, ale zamiast celować w entuzjastów i najbogatszych graczy, zamierza dostarczyć bardziej mainstreamowe produkty. Jest to o tyle zaskakujące, że mowa tu konkretnie o marce ROG, która kojarzona jest raczej z high-endowymi produktami dla graczy. - Poprzez współpracę z ROG, IKEA chce połączyć swoją wiedzę meblarską z eksperckim doświadczeniem ROG w zakresie tworzenia wyjątkowego doświadczenia gamingowego - czytamy w wydanym oświadczeniu. Nie ujawniono tu jednak jeszcze żadnych szczegółów i nie wiemy, czego konkretnie spodziewać się po tej współpracy, ale wydaje się, że fotele i biurka dla graczy to pewniaki. 

Inżynierowie ROG i IKEA opracowywać będą wspólne produkty w IKEA Product Development Center w Szanghaju. Firmy ujawniły, że wstępnie planują ok. 30 produktów, które najpierw trafią na rynek chiński, co nastąpić ma na początku przyszłego roku, a na jesieni, a konkretniej w październiku 2021 roku, udostępnione zostaną w innych krajach. Przedsiębiorstwa nie zająknęły się nawet na temat designu, ale przedstawiciel IKEA (Ewa Rychert) wspomniała, że gaming to już aktywność cross-demograficzna, więc jest nadzieja, że meble nie będą bardzo mocno “gamingowe” i producenci postawili na bardziej stonowaną stylistykę. Wszystkiego dowiemy się najpóźniej na początku przyszłego roku.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: IKEA i ASUS ROG łączą siły. Zapowiedź przystępnych cenowo mebli dla graczy

 0