IKEA szykuje gamingowe akcesoria skrojone pod graczy

IKEA szykuje gamingowe akcesoria skrojone pod graczy

Nie od dziś wiadomo, że gaming to ogromny bizness, dlatego też coraz więcej firm, wcześniej niezwiązanych z tą branżą, zaczyna się interesować graczami i dedykowanymi im produktami. Do tego grona dołącza właśnie popularna IKEA, która postanowiła nawiązać współpracę z dwoma firmami: zajmującą z protezami medycznymi Unyq oraz typową e-sportową Area Academy. Celem tej kooperacji ma być stworzenie linii zupełnie nowych akcesoriów dla graczy, która nazwana została Uppkoppla, co oznacza „online”. Do stworzenia tych produktów wykorzystana zostanie technologia druku 3D, który pozwolić ma na spersonalizowanie ich pod kątem graczy, by akcesoria były „szyte na miarę”, także dla osób z niepełnosprawnościami. Pierwsze produkty Uppkoppla obejmować mają teksturowane nasadki na klawisze o lepszej przyczepności, bungee dla myszki oraz specjalną biometryczną opaskę na nadgarstek, która poprawiać ma komfort i ograniczać obciążenie tego stawu.

Celem współpracy IKEA,Unyq i Area Academy ma być stworzenie linii zupełnie nowych akcesoriów dla graczy, która nazwana została Uppkoppla, co oznacza „online”.

Linia akcesoriów Uppkoppla tworzona jest za pomocą technologii opracowanej przez Unyq, która wykorzystuje skanowanie ciała do tworzenia drukowanych w trójwymiarze produktów, idealnie pasujących pod daną osobę. Pierwsze prototypy i aplikacja do pomiarów biometrycznych zostały ujawnione w trakcie Democratic Design Days, czyli corocznej konferencji produktowej IKEA organizowanej w Szwecji. Warto podkreślić, że tego typu produkty „szyte na miarę” przeważnie sprzedawane są topowym zawodnikom e-sportowym, ale szwedzka firma zamierza sprawić, że staną się zdecydowanie bardziej przystępne i trafią do szerszego grona graczy, w tym także osób niepełnosprawnych. Biorąc zaś pod uwagę politykę firmy, powinny być także atrakcyjne cenowo, a przynajmniej dużo przystępniejsze niż dotychczasowe gamingowe akcesoria opracowywane na zamówienie.  

IKEA szykuje gamingowe akcesoria skrojone pod graczy

„Gracze spędzają dużo czasu przed komputerem online, siedząc wiele godzin, co prowadzi do ogromnego obciążenia fizycznego dla ciała” - tłumaczy swoje intencje Unyq. Dzięki ich pomocy otrzymać mamy więc robione pod wymiar produkty, idealnie skrojone pod względem ergonomii pod nasze potrzeby, co pozwoli złagodzić to obciążenie. To jednak tylko początek, ponieważ wszystkie trzy firmy zaangażowane w tej projekt zamierzają wykorzystać swoje doświadczenie do tworzenia przystępnych produktów dla osób z fizycznymi niepełnosprawnościami. Twórcy już wspominają o kolejnych produktach, czyli podpórkach do biurka, krzesłach itp. Seria Uppkoppla zadebiutuje w przyszłym roku, a jej sprzedaż nie będzie odbywać się w fizycznych sklepach IKEA, tylko za pomocą aplikacji IKEA/UNYQ.  

IKEA szykuje gamingowe akcesoria skrojone pod graczy

Pokaż / Dodaj komentarze do: IKEA szykuje gamingowe akcesoria skrojone pod graczy

 0