Ile będzie kosztował iPhone SE 4? Mamy dobre wieści

Ile będzie kosztował iPhone SE 4? Mamy dobre wieści

iPhone SE 4 może zrewolucjonizować budżetową linię smartfonów od Apple. Od tego modelu oczekuje się naprawdę ważnych i licznych ulepszeń. Jednocześnie mówi się, że kolejny iPhone SE zachowa cenę swojego poprzednika lub będzie tylko o trochę droższy.

 

Według licznych doniesień iPhone SE 4 przyniesie zupełnie nowy wygląd oraz wiele ulepszeń w kwestii samego hardware. Mimo to znany leaker, Revegnus, twierdzi, że Apple zachowa tę samą cenę startową w USA co w przypadku 3. generacji. Oznacza to, że iPhone SE 4 będzie startował od 429 dolarów. Revegnus dodaje jednak, że niewykluczona jest opcja podwyżki, choć ta ma wynosić maksymalnie tylko około 10%. Krótko mówiąc kolejny budżetowy iPhone powinien kosztować mniej niż 500 dolarów. Według leakera jeśli cena urośnie to celem dla Apple ma być pozostanie w granicach 499 dolarów.

Według leakera jeśli cena urośnie to celem dla Apple ma być pozostanie w granicach 499 dolarów.

Pytanie tylko jak cena tego modelu będzie wyglądać w Polsce. Nauczeni doświadczeniem wiemy już, że amerykańskie ceny sprzętu Apple'a wyrażone w dolarach często nijak mają się do cen w złotówkach. Oby jednak Apple nie poszalało i tym razem, bo nowy iPhone za około 2000 złotych brzmi naprawdę świetnie.

Co zaoferuje iPhone SE 4 i kiedy premiera?

Co do nowości jakie przyniesie iPhone SE 4 to w tej kwestii pogłoski są w miarę zgodne. Po pierwsze Apple ma nareszcie przeskoczyć na ekran OLED, porzucając tym samym na dobre ekrany LCD w iPhonach. Kolejną ważną różnicą jest zmiana wielkości ekranu. Zamiast obecnie stosowanych 4,7 cala iPhone SE 4 oferować ma przekątną 6,1 cala. Oczywiście ze względu na półkę cenową raczej więcej niż pewne, że taki panel będzie odświeżany z częstotliwością 60 Hz.

W zeszłym miesiącu pojawiły się też doniesienia mówiące o wykorzystaniu przez Apple chipu A16 Bionic, który debiutował w smartfonach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Mimo licznych ulepszeń wciąż spodziewamy się jednak wykorzystania tylko jednego aparatu tylnego. Apple przecież musi czymś odróżnić iPhona SE od wyżej postawionych modeli, aby klienci widzieli sens dopłaty. Jeśli jednak Apple zdecyduje się na porządny obiektyw to nawet w pojedynkę zapewne sprosta on wymaganiom większości użytkowników.

Premiera iPhone SE 4 spodziewana jest w 2025 roku. Ciężko jednak dokładnie powiedzieć, kiedy można oczekiwać tego wydarzenia. Niektóre źródła wspominają o początku przyszłego roku, inne natomiast o wiośnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile będzie kosztował iPhone SE 4? Mamy dobre wieści

 0