Ile obecnie jest wart polski rynek gier?

Ile obecnie jest wart polski rynek gier?

Newzoo opublikowało raport, z którego wynika, że rodzimy rynek gier się rozwija i jego wartość przekroczyła już 500 milionów dolarów.

Według firmy Newzoo, na którą powołuje się gazeta Rzeczpospolita, polski rynek gier ma się lepiej niż niegdyś, ale wciąż nam sporo brakuje do liderów zestawienia. Wartość rodzimego rynku przekroczyła już 500 milionów dolarów i według opublikowanych statystyk nasz kraj znajduje się na 23 pozycji na świecie. Statystyki te ukazują również i potwierdzają wcześniejsze raporty mówiące, że największym rynkiem gier na całym świecie są oczywiście Chiny. Rynek Państwa Środka wyceniony został na 32 miliardy dolarów. Drugie miejsce zajmują Stany Zjednoczone osiągając 25 miliardów dolarów, a podium zamyka Japonia z wynikiem 14 miliardów dolarów. 

Polska coraz lepiej sobie radzi na rynku gier, jednakże do liderów bardzo daleko

Nie ma co ukrywać, że największym hitem, który mocno przyczynił się do takiego rezultatu jest seria Wiedźmin, ale to nie jedyny świetny polski tytuł, który robi karierę za granicą, bo nie oszukujmy się, polskie firmy zarabiają głównie poza naszym krajem. Prócz wspomnianych twórców gier z serii Wiedźmin, czyli studia CD Projekt Red, świetnie radzi sobie również 11bit Studios, które jakiś czas temu wydało bardzo dobrze oceniane This War of Mine, a niedawno powtórzyli sukces z Frostpunkiem. Na swoją premierę czeka również horror Agony od Playway oraz kilka innych wyczekiwanych tytułów, które mogą tylko polepszyć ten wynik. Choć cieszyć może rozwój rodzimego rynku gier, to jednak kolejny rzut oka na tabelę działa już jak kubeł zimnej wody, bo Polska w rankingu znalazła się w towarzystwie takiej "potęgi" w tworzeniu gier jak Iran, a wyprzedzają nas Turcja, Malezja, Tajlandia, czy Arabia Saudyjska.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile obecnie jest wart polski rynek gier?

 0