Ile pamięci dostanie Nintendo Switch? Przeciek ujawnia znaczące ulepszenie

Ile pamięci dostanie Nintendo Switch? Przeciek ujawnia znaczące ulepszenie

Do sieci przedostaje się coraz więcej informacji o Nintendo Switch 2. Początkowo wskazywano, że konsola będzie zacofana technologicznie, aczkolwiek ostatnie przecieki sugerują konkretny wzrost względem zastosowanej pamięci RAM.

Dotychczas słyszeliśmy o różnych przeciekach związanych z Nintendo Switch 2, zarówno tych bardziej jak i mniej istotnych, ale najnowszy zalicza się do tej pierwszej kategorii. Famiboards dotarł do listy wysyłkowej, z której wynika, iż druga generacja konsoli dostanie 12 GB pamięci RAM, co stanowi zauważalną i odczuwalną różnicę względem skromnych 4 GB zastosowanych w Nintendo Switch. Na całość będą się składać dwa moduły - 6 GB 7500 MT/s LPDDR5 (lub LPDDR5X?, co jest niejasne).

Kolejne źródło potwierdza, że Nintendo Switch 2 dostanie 12 GB pamięci RAM (LPDDR5 lub LPDDR5X). Konsola zapewni ponadto 256 GB wbudowanej pamięci na dane typu UFS 3.1.

Pamięć masowa na dane wyniesie z kolei 256 GB typu UFS 3.1. Wspomniana lista wysyłkowa zawiera sprzęt, który dostarczają Nintendo jego partnerzy tacy jak NVIDIA.

„Zaczęliśmy przeglądać dane dostawy i znaleźliśmy wzmianki o testowaniu/zatwierdzeniu układu T239 przez NVIDIA India (około 2022 r.), zestawach deweloperskich (Carpa X1, IWOH) i kilku danych firmy Hosiden (z siedzibą w Wietnamie, produkującej części dla Nintendo)” - napisało źródło tego wycieku na Reddicie.

Choć powyższe informacje są niepotwierdzone i na razie należy je traktować z dużym przymrużeniem oka, to nie pierwszy raz słyszymy o 12 GB RAM-u w kontekście następcy Nintendo Switch – już we wrześniu ubiegłego roku redaktor naczelny Universo Nintendo, Necro Felipe powiedział, iż Nintendo Switch 2 zostanie wyposażony właśnie w 12 GB pamięci RAM.

Nintendo Switch 2 nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, ale na początku tygodnia prezes Nintendo Shuntaro Furukawa potwierdził, że platforma zostanie zaprezentowana przed kwietniem 2025 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile pamięci dostanie Nintendo Switch? Przeciek ujawnia znaczące ulepszenie

 0