Illuminar Gaming mistrzem Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends

Illuminar Gaming mistrzem Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends

W niedzielę zakończył się ostatni etap Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends. Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy fakt, iż drużyna Illuminar Gaming w finale pokonała Młodych Esports wynikiem 2:0. Kikis i spółka z trzeci raz z rzędu sięgnęli po tytuł, udowadniając tym samym, jak bardzo zdominowali polską scenę League.

Kolejny sezon PLE dobiegł końca. Na GameOn w Kielcach rozegrane zostały LANowe finały League of Legends, w których udział wzięły cztery pierwsze ekipy sezonu zasadniczego: Illuminar Gaming, Pompa Team, Młodzi Esports i Adive. W półfinałach mogliśmy obejrzeć pojedynki pomiędzy Illuminar a Pompą oraz między Młodymi a Adive. Pierwszy półfinał spokojnie mógł odegrać rolę przedwczesnego finału. Obie ekipy zapewniły wspaniały spektakl, a Pompa pokazała, że nie jest na straconej pozycji. Mimo wygranej IHG wynikiem 2:0 drużyna Isamu potrafiła pokazać pazur i napsuć krwi faworytom. W drugim półfinale ekipa Deflesa zmierzyła się z Adive, ten mecz pozostaje jednak bez historii. Młodzi całkowicie zdominowali zespół Konektiva, co pozwoliło im szybko zamknąć całe BO3. W finale ujrzeliśmy zatem starcie faworyzowanego Illuminar z przebojowym zespołem Młodzi Esports.

Illuminar wygrało Polską Ligę Esportową trzeci raz z rzędu, są jedyną drużyną, która sięgnęła po ten tytuł

Illuminar Gaming mistrzem Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends

Wszyscy spodziewali się, iż w finale ujrzymy właśnie taką parę. Mimo przewidywań ekspertów, sam Defles szanse ocenił na “50 na 50”. Niestety, swoich słów nie potwierdził na Summoners Rift. Faktem jest, że Illuminar popełniało błędy, a Młodzi chcieli je wykorzystać, jednakże było to bardzo nieskuteczne. Próbowali wchodzić w walki drużynowe po pomyłkach drużyny delorda, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Broniące tytułu IHG ostatecznie wygrało spotkanie finałowe wynikiem 2:0. W play-off mogliśmy dostrzec, że zmiana mety dotknęła również polską scenę - w końcu połączenie Lux i Fiddlesticksa na dolnej alei wcześniej się nie zdarzało. Nagrodę MVP playoffów otrzymał zawodnik Pompa Team - Puki Style. Warto też dodać, iż Illuminar dominowało PLE od samego początku. W tym sezonie nie stracili ani jednej mapy, co jest ogromnym osiągnięciem. Następny sezon Polskiej Ligi Esportowej rozpocznie się prawdopodobnie jesienią. Czy Illuminar będzie kontynuować swoją dominację? A może w Polsce pojawi się nowa siła, która zdetronizuje obecnych mistrzów? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero pod koniec tego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Illuminar Gaming mistrzem Polskiej Ligi Esportowej w League of Legends

 0