iMac i MacBook Pro mają być pierwszymi komputerami Apple z procesorami ARM

iMac i MacBook Pro mają być pierwszymi komputerami Apple z procesorami ARM

Dziś Apple startuje z WWDC 2020, ale jak wynika z najnowszych przecieków, gigant z Cupertino podobno w ostatniej chwili zrezygnował z prezentowania na konferencji nowych urządzeń, w tym wyczekiwanych produktów z procesorami ARM i skupi się jedynie na oprogramowaniu. Ming-chi Kuo, czyli popularny analityk specjalizujący się w przeciekach z obozu Apple, postanowił jednak podzielić się z nami swoimi informacjami w tym temacie. Jego zdaniem ostatni Mac bazujący na procesorze Intela będzie nowym modelem iMac, który otrzyma odświeżony design z odchudzonymi ramkami wokół 24-calowego ekranu. Ten komputer zadebiutować ma na rynku w trzecim kwartale tego roku, ale już w pierwszym kwartale 2021 roku otrzymać mamy jego wersję z układem ARM.

Pierwszym komputerem z rodziny Mac z procesorem ARM ma być z kolei 13-calowy MacBook Pro, który według Kuo może trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

iMac i MacBook Pro mają być pierwszymi komputerami Apple z procesorami ARM

Pierwszym komputerem z rodziny Mac z procesorem ARM ma być z kolei 13-calowy MacBook Pro, który według Kuo trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku lub pierwszym kolejnego. Produkcja modeli z CPU Intela ma zostać wstrzymana, kiedy tylko zaprezentowany zostanie laptop w wersji ARM, ale nie wiemy, czy tak samo wyglądać będzie to w przypadku komputerów all-in-one iMac. Analityk twierdzi również, że Apple rozpocznie produkcję MacBooka ARM z zupełnie nowym designem w połowie przyszłego roku. Całkowite przejście na komputery z procesorami ARM zająć ma producentowi od 12 do 18 miesięcy, a co więcej Kuo spodziewa się, że oferować będą one o 50% do 100% wyższą wydajność względem poprzedników z CPU Niebieskich. To jednak zależeć ma w dużej mierze od tego, jakie priorytety obierze Apple i czy poświęci osiągi na rzecz efektywności energetycznej i tym samym czasie pracy na baterii czy może postawi na większą energooszczędność.     

Jeśli Apple rzeczywiście rozpocznie przejście na ARM od komputerów MacBook Pro i iMac to historia z ostatniej przesiadki na nowe procesory w Mackach się powtórzy. W trakcie WWDC 2005 firma zapowiedziała bowiem, że przechodzi z układów PowerPC na CPU Intela, tłumacząc to kwestiami wydajności. Następnie w styczniu 2006 roku doczekaliśmy się pierwszego Macka na Intelu, czyli iMacka z Core Duo. Liczymy na to, że nawet jeśli amerykański gigant dziś nie pokaże samego sprzętu, to jednak uchyli rąbka tajemnicy na temat swoich najbliższych planów, w tym przesiadki na procesory ARM. Wszystko powinno wyjaśnić się wieczorem, więc wypatrujcie informacji na ten temat.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: iMac i MacBook Pro mają być pierwszymi komputerami Apple z procesorami ARM

 0