iMac Pro - 18-rdzeniowy Xeon, GPU Vega i odświeżone jednostki iMac

iMac Pro - 18-rdzeniowy Xeon, GPU Vega i odświeżone jednostki iMac

W kwestii hardware'u Apple pochwaliło się dziś światu na konferencji WWDC najnowszą wersją swojego All-in-One - iMac Pro. Jest to komputer z monstrualnym wręcz wnętrzem, któremu nie ustępuje w niczym także kosmiczna cena.

Apple, tak jak Intel z procesorami Skylake-X, najwidoczniej także chciał doczekać się swojego pokazu siły i właśnie dokonał tego za pomocą iMaca Pro. Podstawowa wersja komputera wyposażona jest w 8-rdzeniowy procesor Xeon, a najwydajniejsza jednostka dysponuje aż 18-rdzeniowym jego wariantem. Całość dopełnia ekran 5K, a także układ graficzny oparty o najnowszą architekturę AMD, Vega, z maksimum 16 GB VRAM i o mocy obliczeniowej na poziomie 11 TFLOPS. Oprócz tego, All-in-One Apple można zaopatrzyć w maks. 128 GB ECC RAM i 4 TB dysk SSD. W kwestii złącz mamy tutaj 4 porty Thunderbolt 3, pozwalające na równoczesne podłączenie dwóch ekranów 5K, a także dwóch macierzy RAID. Z takimi parametrami, iMac Pro nie tylko zda egzamin w profesjonalnej pracy twórczej ale też z powodzeniem w graniu oraz przestrzeni VR. Komputery z tej serii wejdą do sprzedaży w grudniu, a ich cena zaczyna się od 4999 USD.

Apple stawiając na 18-rdzeniowy Xenon oraz GPU Vega za wszelką cenę zdaje się udowodnić, że jednak parametry mają dla nich znaczenie

Ponadto firma z Cupertino zdecydowała się odświeżyć dotychczasowe komputery klasy iMac. Po pierwsze matryca użyta w najnowszych modelach legitymizuje się jasnością na poziomie 500 nitów - o 43% większą niż w jednostce z poprzedniej generacji. Po drugie podwojono maksymalną ilość pamięci operacyjnej - 21,5-calowy model można wyposażyć w maksimum 32 GB RAM, natomiast wersja 27-calowa dysponować może nawet do 64 GB RAM. W kwestii procesorów - zgodnie z oczekiwaniami - użyto produktów 7. generacji Intela, Kaby Lake. Jeśli chodzi o układy graficzne - podstawowy model 21,5-calowy (1080p) od teraz posiada Intel Iris Plus 640, wariant z ekranem 4K otrzyma natomiast Radeon Pro 555 lub 560, a wersja 27-calowa z ekranem 5K - Radeon Pro 570, 575 lub 580, z maksimum 8 GB VRAM. Odświeżone komputery iMac będą dostępne w sprzedaży od zaraz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: iMac Pro - 18-rdzeniowy Xeon, GPU Vega i odświeżone jednostki iMac

 0