Imponująca wydajność 8 dysków NVMe połączonych w RAID na platformie X399

Imponująca wydajność 8 dysków NVMe połączonych w RAID na platformie X399

Kiedy AMD wypuściło na rynek swoje nowe procesory z serii Ryzen Threadripper dla platformy HEDT, czerwona ekipa zapomniała o jednej, dość istotnej funkcji, czyli wsparciu dla macierzy RAID z NVMe.

Firma dość szybko zdała sobie jednak sprawę z tego przeoczenia i obiecała nowy BIOS z aktualizacją sterownika, który miał być udostępniony 25 września. Firmie nie udało się co prawda dotrzymać tego terminu i update nieco się opóźnia, ale producent obiecuje, że ten trafi do użytkowników lada moment. Tymczasem, jak to przeważnie bywa, co bardziej uprzywilejowane jednostki miały okazję już sprawdzić nowy BIOS. W tym przypadku był to niemiecki overclocker znany jako Der8auer, co raczej nie jest zaskoczeniem, ponieważ ten od jakiegoś czasu utrzymuje współpracę z AMD. Ten postanowił jednak podzielić się z nami swoimi testami i opublikował na YouTube stosowne wideo, gdzie sprawdził wydajność macierzy RAID składającą się z aż ośmiu nośników SSD NVMe.

AMD naprawia wpadkę jaką było pominięcie wsparcia dla macierzy RAID z NVMe dla platformy Threadripper i pierwsze wyniki testów dają imponujące rezultaty

Niestety materiał szybko został ściągnięty z popularnego serwisu, ale na szczęście portal HardOCP zdołał najpierw wykonać zrzuty ekranu, dzięki czemu możemy zapoznać się wynikami. Jak możecie zobaczyć na screenach, Der8auer do stworzenia macierzy RAID posłużył się platformą bazującą na płycie głównej ASUS X399. Jako że interfejs UEFI nosi oznaczenia marki ROG, najprawdopodobniej jest to model ROG Zenith Extreme. Przy pomocy dwóch kart ASUS Hyper M.2 X16, overclocker był w stanie zainstalować osiem nośników Samsung 960 PRO lub EVO (na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie rozróżnić, o które modele dokładnie chodzi). Wydajność takiego zastawu jest naprawdę imponująca, ponieważ IOmeter zmierzył prędkość transferu na poziomie 28375,84 MB/s. Nie pozostało nam więc nic innego jak wyczekiwać udostępnienia aktualizacji przez AMD.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Imponująca wydajność 8 dysków NVMe połączonych w RAID na platformie X399

 0