Imponujące pierwsze wyniki wydajności Samsung Galaxy S10+ z 12 GB RAM

Imponujące pierwsze wyniki wydajności Samsung Galaxy S10+ z 12 GB RAM

Spodziewana premiera tegorocznych flagowych modeli serii Galaxy S10 ma odbyć się już w najbliższym czasie podczas branżowych targów MWC 2019. Dotychczas dzięki licznym medialnym przeciekom o smartfonach wiemy o już praktycznie wszystko. Tymczasem na kilka dni przed oficjalną prezentacją w bazach Geekbench oraz AnTuTu znalazły się pierwsze benchmarki najmocniejszego wariantu Galaxy S10+. I tak na pierwszej stronie w teście jednordzeniowym urządzenie uzyskało rezultat 4450 punktów, zaś w wielordzeniowych 9753 pkt, co jest o 20% lepszym rezultatem względem Galaxy S9. Jeśli chodzi o AnTuTu średni wynik testu wyniósł 326,185 punktów. Poddany sprawdzianowi Galaxy S10+ posiada procesor Exynos 9820, 12 GB pamięci RAM i najnowszy system mobilny Android 9.0 Pie.

Testy wydajności najlepszego wariantu Galaxy S10+ potwierdzają bardzo wysoką wydajność urządzenia.

Samsung Galaxy S10+ - poznaliśmy pierwsze wyniki wydajności

Bez wątpienia ujawnione wyniki potwierdzają, że pod względem wydajności sprzęt południowokoreańskiego producenta (przynajmniej jego najlepsza wersja) radzi sobie bardzo dobrze, a z układem Exynos 9820 może równać się co najwyżej Kirin 980 (przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia na Androidzie). Po debiucie smartfon będzie więc najwydajniejszym produktem dostępnym na rynku, według bazy AnTuTu. Tak jak już wielokrotnie wspominaliśmy flagowce pojawią się w trzech wydaniach - Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Pierwszy, nieco okrojony wariant będzie oczywiście tańszym rozwiązaniem dla mniej wymagających klientów, ale z pewnością znajdzie swoją grupę docelową.

Samsung Galaxy S10+ - poznaliśmy pierwsze wyniki wydajności Samsung Galaxy S10+ - poznaliśmy pierwsze wyniki wydajności

Przy okazji warto też podkreślić, że przetestowany Galaxy S10+ to limitowana edycja dostępna na konkretnych rynkach. Natomiast domyślna opcja posiada 6 GB lub 8 GB pamięci. Niestety w parze z wysoką wydajnością telefonów idzie także cena i jeśli chcemy cieszyć się najnowocześniejszymi rozwiązaniami musimy wydać dość konkretne sumy pieniędzy. I tak, za okrojonego Galaxy S10e przyjdzie nam zapłacić 749 euro, z kolei podstawowy model dziesiątki z 6 GB pamięci RAM to koszt 899 euro, a Galaxy S10+ z 12 GB pamięci wyceniono na 1499 euro. Czy to dużo to oczywiście kwestia indywidualnego podejścia, ale nie da się nie zauważyć, że z roku na rok flagowce są coraz droższe. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Imponujące pierwsze wyniki wydajności Samsung Galaxy S10+ z 12 GB RAM

 0