Imponujący Xiaomi Mi MIX 2 oficjalnie zapowiedziany

Imponujący Xiaomi Mi MIX 2 oficjalnie zapowiedziany

Xiaomi Mi MIX był bez wątpienia jednym z najciekawszych smartfonów ubiegłego roku, a co więcej to właśnie ten model zapoczątkował modę na (niemal) bezramkowy design telefonów, który podchwycony został później przez takich gigantów, jak Huawei, Samsung czy LG, pomimo tego, że nie było to pierwsze tego typu urządzenie (Sharp AQUOS Crystal debiutował już w 2014 roku).

Dziś Xiaomi zaprezentowało drugą generację tego sprzętu, która nie stanowi już takiego zaskoczenia jak poprzednik, ale i tak Mi MIX 2 zapowiada się naprawdę imponująco. Zacznijmy od tego, że nowy model jest decydowanie mniejszy od poprzednika, ponieważ przekątna ekranu to już "tylko" 6 cali, a nie 6,4 jak było to ostatnio. Poza tym, Xiaomi zdecydowało się zmienić proporcje ekranu z 17:9 na 18:9 (lub jak kto woli 2:1), czyli takie jak w LG G6. Wyraźnie odchudzono też dolną ramkę, która ponownie kryje przednią kamerkę. Kolejną nowością jest też tradycyjny głośnik nad ekranem, który był nieobecny w Mi MIX (producent zastosował piezoelektryczny głośnik bazujący na drganiach ramki). Poza tym, ponownie otrzymujemy ceramiczny tył (tym razem podobno wytrzymalszy), a szkło na przedzie zaokrąglono na wszystkich 4 rogach.  

Mi MIX 2 nie zaskakuje tak jak poprzednik, ale miłośnicy bezramkowego designu powinni być usatysfakcjonowani

Jeśli chodzi o specyfikację, to Mi MIX jest typowym flagowcem i oferuje panel o rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080 pikseli), procesor Snapdragon 835, 6 GB pamięci RAM i 64 GB, 128 GB lub 256 GB na dane. Do sprzedaży trafi też wariant Special Edition z całą ceramiczną obudową, 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. Za możliwości fotograficzne odpowiada zaś 12 MP aparat tylny znany z Mi 6 (w tym przypadku jest to jednak pojedyncza jednostka Sony IMX386) i 5 MP kamerka przednia. Nieco rozczarowuje zaś akumulator o pojemności 3400 mAh, co oznacza spadek o 1000 mAh w stosunku do poprzednika. Nie zabrakło jednak wsparcia dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Całość pracuje zaś pod kontrolą MIUI 9, które bazuje na  systemie Android 7 Nougat. Jeśli zaś chodzi o ceny to w przeliczeniu na euro prezentują się następująco (trzeba pamiętać, że te obowiązują w Chinach):

  • 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej – 420 EUR,
  • 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej – 460 EUR,
  • 6 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej – 510 EUR,
  • 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i ceramiczna obudowa – 700 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Imponujący Xiaomi Mi MIX 2 oficjalnie zapowiedziany

 0