In Win Z-Tower - ta obudowa to architektoniczne dzieło sztuki

In Win Z-Tower - ta obudowa to architektoniczne dzieło sztuki

Obudowy komputerowe przeważnie nie są zbyt ekscytującym elementem zestawów PC, ponieważ zazwyczaj decydujemy się na zakup praktycznej „budy” w kształcie prostopadłościanu. Ta oferować ma jak największą funkcjonalność, a mniejszą uwagę przykładamy do estetyki w tym zakresie i szczytem ekstrawagancji jest dla wielu osób duży boczny panel z hartowanego szkła. Tajwańska firma In-Win od lat stawia jednak na zupełnie autorskie konstrukcje, nierzadko bardzo oryginalne (co wiąże się też z faktem, że celuje w klientów z grubszym portfelem) i ich nowa obudowa o nazwie Z-Tower to niewątpliwie bardzo nietuzinkowy produkt, który zdecydowanie wyróżnia się wzornictwem na tle konkurentów. Z-Tower to najnowszy członek popisowej serii tego producenta, który nie kryje, że w tym przypadku inspirował się m.in. estetyką futurystycznej architektury.

Obudowa o nazwie Z-Tower to niewątpliwie bardzo nietuzinkowy produkt, który zdecydowanie wyróżnia się wzornictwem na tle konkurentów.

In Win Z-Tower - ta obudowa to architektoniczne dzieło sztuki

Obudowa Z-Tower stawia na asymetryczną konstrukcję i wzmocnioną szkieletową strukturę. Producent chwali się, że produkt ten powstaje w skomplikowanym procesie odlewania, gdzie rzemieślnicy w fabrykach wlewają ciekłe aluminium do form, nadając pierwotny kształt Z-Tower. Po wystygnięciu do dzieła wkracza maszyna CNC (Computer Numerical Control), która oczyszcza i wykańcza powierzchnie na gładko. Warto dodać, że Z-Tower skonstruowane jest ze stopu aluminium o grubości 5 cm i skrupulatnie polerowane, aby  nadać całości luksusowego charakteru dzieła sztuki. Tak przynajmniej twierdzi producent i dopóki nie będziemy mogli tego zbadać organoleptycznie, to musimy zawierzyć mu na słowo, ale na pewno nie da się odmówić obudowie wyjątkowego stylu.

In Win Z-Tower - ta obudowa to architektoniczne dzieło sztuki

Z-Tower oprócz niepowtarzalnego wyglądu ma być jednak również bardzo funkcjonalną obudową (choć jej otwarty charakter sprawia, że na pewno nie będzie należeć do najcichszych). Wspiera ona najnowsze karty graficzne z high-endowej półki (długości do 340 mm), coolery CPU (o wysokości do 170 mm) i płyty główne w formacie E-ATX. W środku zamontować możemy także trzy 120 mm wentylatory oraz 360 mm radiator. Całość mierzy 720 x 400 x 740 mm i waży aż 42 kg (grubość metalu robi swoje). Warto dodać, że każda sztuka Z-Tower otrzyma grawerunek z numerem seryjnym limitowanej edycji, co zwiększyć ma jej wartość. A jeśli jesteśmy przy cenie, to ta na chwilę obecną pozostaje tajemnicą, ale jako że mamy do czynienia z produktem skierowanym do entuzjastów, możemy być pewni, że tanio nie będzie.

In Win Z-Tower - ta obudowa to architektoniczne dzieło sztuki

Pokaż / Dodaj komentarze do: In Win Z-Tower - ta obudowa to architektoniczne dzieło sztuki

 0