Indie będą produkowały Chromebooki. Mają być tanie i sprzedawane lokalnie

Indie będą produkowały Chromebooki. Mają być tanie i sprzedawane lokalnie

Google zapowiedział, że Indie będą krajem, gdzie ruszy produkcja laptopów z rodziny Chromebook. Gigant podjął nawet w tym celu współpracę z renomowaną marką HP. Ruch ten ma pomóc w rywalizacji z urządzeniami na Windowsie, ale zapewni też uczniom dostęp do tańszych komputerów.

W Indiach będą produkowane Chromebooki

W Indiach rozpocząć ma się produkcja laptopów Chromebook. Taką decyzję podjął nie kto inny niż Google. Gigant technologiczny postawił w tym celu na współpracę ze znaną od dawien dawna z produkcji komputerów firmą Hewlett Packard, znaną szerzej jako HP. Tworzenie Chromebooków na terenie Indii pozwoli Google zwiększyć podaż w tym kraju i polepszy możliwości rywalizacji z komputerami opartymi na systemie Windows. To jednak nie jedyne powody, dla których w Google mogła zapaść taka decyzja. Indie rozwijają się w kwestii produkcji elektroniki, co powiązane jest z działaniami firm mającymi na celu przeniesienie produkcji poza Chiny.

Tworzenie Chromebooków na terenie Indii pozwoli Google zwiększyć podaż w tym kraju i polepszy możliwości rywalizacji z komputerami opartymi na systemie Windows.

Skorzystać na całym tym przedsięwzięciu mają również obywatele kraju. Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, ogłosił na X, że Chromebooki wytwarzane w Indiach umożliwią uczniom dostęp do przystępnych cenowo i bezpiecznych komputerów. I nie są to raczej bezpodstawne stwierdzenia, ponieważ własna produkcja sprzętu powinna znacząco przyczynić się do obniżenia kosztów.

Prace ruszyły

Wygląda też na to, że Google nie będzie musiał zbyt dużo inwestować w ten projekt, bowiem wykorzystywane mają być istniejące już w Indiach zakłady produkcyjne firmy HP. Dokładniej mówiąc, Chromebooki będą produkowane w zakładzie Flex w pobliżu Chennai, gdzie od 2020 roku powstają zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne marki HP. Produkcja Chromebooków ruszyła już 2 października, a ich przeznaczenie to głównie sektor edukacji.

Zdaje się, że Indie powoli osiągają swój cel, którym jest uczynienie z kraju miejsca produkcji dla wielkich firm technologicznych. Decyzja Google może być jedną z ważniejszych w tej kwestii, ponieważ dzięki niej również inne firmy mogą zdecydować się na produkcję sprzętu komputerowego właśnie w Indiach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Indie będą produkowały Chromebooki. Mają być tanie i sprzedawane lokalnie

 0