Inno3D prezentuje nowy system chłodzenia iChill dla GTX-ów serii 10

Inno3D prezentuje nowy system chłodzenia iChill dla GTX-ów serii 10

Wraz ze zbliżającą się premierą flagowego przedstawiciela nowej architektury Pascal, coraz więcej firm decyduje się na pokazanie swoich autorskich kontrukcji chłodzeń. Jedną z nich jest firma Inno3D, która właśnie odsłoniła projekt chłodzenia - a właściwie dwóch - dla serii GTX 10. Całość jest raczej rozwinięciem konstrukcji znanych już nam z kart serii 900.

Nowa linia produktów iChill wyjdzie w dwóch wariantach - X3 oraz X4. Ten pierwszy zbudowany jest na bazie trzech wentylatorów Scythe o wielkości 92 mm, natomiast model oznaczony symbolem X4 otrzyma dodatkowe "śmigło" 50 mm, które będzie tłoczyło zimne powietrze na top coolera. Jednak nie jest to jedyna zmiana w modelu z wyższą cyferką - również specyfika wentylatorów uległa przebudowie. iChill X4 otrzyma wentylatory 92 mm z piętnastoma turbinowymi łopatkami, czym wersja X3 nie może się pochwalić. Obydwa warianty otrzymają technologię Active Power Cooling System, która dzięki odpowiedniemu designowi optymalizuje rozpraszanie ciepła poprzez wbudowane rurki ciepłe i aluminiowe finy. Pamięci oraz sekcja zasilania jest chłodzona przez znajomy już nam z poprzednich wersji chłodzenia duży radiator. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie identyfikatora użycia GPU. Podświetlony napis iChill zmienia kolor wraz z obciążeniem karty - dla stanu bezczynności świeci on na niebiesko, przy mniejszym obciążeniu na zielono, natomiast w warunkach ekstremalnego wykorzystania karty - na czerwono. Nowe chłodzenia otrzymają również backplate. 

Warianty chłodzeń Inno3D znajdą zastosowanie na nowych kartach graficznych Zielonych. 27 maja to data premiery GTX-a 1080 - prawdopodobnie to będzie pierwsza karta z architektury Pascal, która otrzyma iChill X3 oraz X4. Nie zostały jednak podane informacje o dostępności oraz konretnej cenie tychże produktów - na te wiadomości musimy poczekać. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Inno3D prezentuje nowy system chłodzenia iChill dla GTX-ów serii 10

 0