Insomniac Games wkrótce zapowie kontynuację Spider-Mana?

Insomniac Games wkrótce zapowie kontynuację Spider-Mana?

Marvel’s Spider-Man do sklepów trafił dziesięć dni temu 7 września i w ekspresowym tempie zdołał zaskarbić sobie serca wielu fanów gier. Najnowsza produkcja ze Spider-Manem zdołała pobić rekord stając się najszybciej sprzedającą grą bieżącego roku na terenie Wielkiej Brytanii prześcigając pod tym względem wcześniejszego hegemona w postaci God of War. Warto podkreślić, że ranking w UK obejmuje wyłącznie wersje pudełkowe więc możemy śmiało założyć, że ów wynik w przypadku kopii cyfrowych jest równie wyśmienity. Bez wątpienia do takiego, a nie innego odbioru gry przyczynili się również branżowi krytycy, którzy w większości przypadków wystawili bardzo wysokie noty doceniając Spider-Mana m.in. za otwartość dostępnego świata oraz warstwę fabularną.

Post przedstawiciela Insomniac Games o zapowiedzi nowej gry tylko podsyca spekulacje o ewentualnej kontynuacji przygód Spider-Mana.

Insomniac szykuje się do zapowiedzi kolejnej gry. Chcielibyście kontynuację Spider-Mana?

Nie powinno być szczególnym zaskoczeniem, że w związku z rynkowym sukcesem deweloperzy poważnie myślą nad kontynuowaniem serii. Spekulacje w sprawie kolejnej odsłony podsyca niejaki igTedPrice, który dolał oliwy do ognia pisząc posta bezpośrednio w grze na tamtejszym odpowiedniku Twittera o zapowiedzi tajemniczej produkcji w przyszłym tygodniu. Co istotne, jegomościem kryjącym się pod wspomnianym pseudonimem jest dyrektor generalny studia odpowiedzialnego za projekt — Ted Price. Ciężko oczywiście adresować tę wiadomość bezpośrednio do Spider-Mana, aczkolwiek gra posiada wiele wątków mogących mieć swoją kontynuację w ewentualnej dwójce, poza tym scenarzyści są w stanie wymyślić równie dobrą nową historię przecież przestępców w uniwersum Człowieka-Pająka nie brakuje.

Zobacz: Recenzja gry Spider-Man na PS4 – nie bój się pająków!

Mimo wszystko, jeśli nie chodzi o Spider-Mana 2, to jaką produkcję mogłoby ujawnić Insomniac Games? W innym przypadku raczej nie powinniśmy oczekiwać powrotu jakiejś dawnej zapomnianej marki, ale postawienia na zupełnie świeży twór, dedykowany konsoli PlayStation 4. Jeśli natomiast o samego Spider-Mana chodzi twórcy mają szerokie plany związane z obecnym tytułem. Wkrótce ukaże się pierwszy dodatek The City That Never Sleeps, który oprócz zestawu skórek zaproponuje też nową historię Petera Parkera rozszerzając już i tak spore uniwersum. W listopadzie oraz grudniu wyjdą kolejno Turf Wars oraz Silver Lining. Ceny poszczególnych pakietów poznamy najpewniej bliżej ich premiery, aczkolwiek The City That Never Sleeps zakupimy razem z Edycją Deluxe kosztującą 329 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Insomniac Games wkrótce zapowie kontynuację Spider-Mana?

 0