Instagram umieszcza reklamy w wynikach wyszukiwania

Instagram umieszcza reklamy w wynikach wyszukiwania

Wkrótce możecie zobaczyć reklamy na Instagramie w miejscach, w których wcześniej nie występowały. Aplikacja należąca do Meta rozpoczęła testowanie kilku nowych miejsc docelowych reklam, które mają zapewnić firmom więcej sposobów na promocję swoich produktów. 

Jedno z tych eksperymentalnych miejsc umieszczania reklam to wyniki wyszukiwania. Gdy wyszukujemy określone hasło w aplikacji – powiedzmy „makijaż” – posty oznaczone jako „sponsorowane” pojawią się w wynikach, które możemy przewijać, dotykając dowolnego rzeczywistego wyniku. W swoim ogłoszeniu Instagram powiedział, że planuje wprowadzić nowe miejsce reklamowe na całym świecie w nadchodzących miesiącach.

 

Instagram umieszcza reklamy w wynikach wyszukiwania

Ponadto aplikacja nawiązała współpracę z niektórymi markami, aby przetestować ten format, który dałby firmom możliwość przypominania lub powiadamiania o przyszłych wydarzeniach lub premierach. Gdy włączymy „reklamy przypominające” w aplikacji dotyczące konkretnego wydarzenia, otrzymamy powiadomienia z Instagrama dzień wcześniej, 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia i kiedy się ono rozpocznie. Te przypomnienia pojawią się jak każde inne powiadomienie na Instagramie i pojawią się na zablokowanym ekranie.

Reklamy są motorem napędowym Meta, a fakt, że gigant mediów społecznościowych szuka nowych sposobów na zarabianie za ich pomocą, raczej nie jest zaskoczeniem, szczególnie po roku, w którym po raz pierwszy kwartalne przychody firmy spadły. W czwartym kwartale 2022 r. Meta odnotowała przychody z reklam w wysokości 31,25 mld USD, co oznacza spadek z 32,64 mld USD w tym samym kwartale 2021 r. Jej przychody z reklam rok do roku również spadły z 114,93 mld USD w 2021 r. do 113,64 mld USD w 2022 r. Meta mocno zaciskała pasa w ostatnich miesiącach i w listopadzie firma zwolniła ponad 11 000 pracowników w ramach pierwszej masowej redukcji etatów. Zaledwie kilka dni temu Mark Zuckerberg ogłosił, że Meta zwolni kolejne 10 000 pracowników i przeprowadzi restrukturyzację swoich oddziałów w kwietniu i maju.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Instagram umieszcza reklamy w wynikach wyszukiwania

 0