Instagram wprowadzi narzędzie pozwalające pobierać zapisane dane

Instagram wprowadzi narzędzie pozwalające pobierać zapisane dane

Po wybuchu afery związanej z wyciekiem blisko 87 milionów informacji z Cambridge Analytica coraz liczniejsza grupa osób zaczęła zastanawiać się nad bezpieczeństwem swych danych w sieci. Jednak aktualnie wszelkie korporacje starają się opracować skuteczniejsze metody zabezpieczania posiadanych danych.

Wczoraj przed kongresem stanął prezes Facebooka Mark Zuckerberg, który ograniczył swe oświadczenia wyłącznie do przeprosin oraz obietnic poprawy. Niestety jak pokazuje przykład Cambridge Analytica problem z bezpieczeństwem naszych danych, jest bardzo poważny i coraz więcej firm ma tego pełną świadomość, a kolejną z nich jest równie popularny Instagram. Platforma pozwalająca na umieszczanie zdjęć postanowiła wprowadzić niebawem do powszechnego użytku narzędzie pozwalające pobierać dane, które zostały w przeszłości udostępnione. Tyczy się to wszystkich treści od zdjęć po nagrane filmiki. Należy przyznać, iż korporacja podjęła krok we właściwym kierunku co w jakimś stopniu, pomoże odzyskać utracone przez ludzi zaufanie do tego typu stron.

Dzięki nowemu narzędziu użytkownicy bez problemu pobiorą zebrane przez Instagrama dane

 

Narzędzie prawdopodobnie zostanie opracowane w celu dostosowania polityki Instagrama do przyszłego europejskiego orzeczenia o prywatności danych. Dokument nakaże wszystkim witrynom społecznościowym przechowującym informacje na umożliwienie ich kasacji, czy ściągnięcie na życzenie klienta. Co ciekawe wymienione rozwiązanie nie zostanie ograniczone wyłącznie do Starego Kontynentu dzięki czemu, skorzystają z niego również obywatele Stanów Zjednoczonych. W każdym razie Instagram nie ogłosił jeszcze daty debiutu nowej opcji, jednakże spekuluje się, iż nastąpi to przed 25 maja. Do tego momentu w życie wejdą zalecenia urzędników Unii Europejskiej więc wszyscy, będą musieli dostosować swe regulaminy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Instagram wprowadzi narzędzie pozwalające pobierać zapisane dane

 0