Intel apeluje o zaprzestanie wdrażania wadliwej łatki dla Spectre

Intel apeluje o zaprzestanie wdrażania wadliwej łatki dla Spectre

Ostatnie próby szybkiego załatania przez Intela luk Spectre spowodowały, że udostępnione przez firmę patche same zawierały poważne błędy, dlatego też firma pracuje nad kolejnymi aktualizacjami.

Jako że ostatnie łatki dla Spectre powodowały nieoczekiwane losowe wieszanie się systemów wyposażonych w CPU Intela, koncern rekomenduje teraz, by jego partnerzy przestali dystrybuować pierwszy patch i rozpoczęli testy jego nowej, poprawionej, ale wciąż wczesnej wersji. Navin Shenoy, wiceprezes i dyrektor generalny działu Data Center Group, opublikował nowy wpis na blogu Niebieskich, gdzie zapewnia, że udało się im już zidentyfikować źródło niestabilności systemów bazujących na procesorach Broadwell i Haswell i w związku z tym w miniony weekend rozpoczęto udostępnianie klientom firmy wczesnej wersji nowej łatki. Jeśli chodzi zaś o użytkowników, to jedyne co możemy zrobić to uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż producenci sprzętu zaczną wypuszczać finalną aktualizację dla swoich produktów.

Wkrótce powinniśmy otrzymać nową łatkę dla procesorów Intela - mamy nadzieje, że tym razem bez takich błędów jak ostatnio

"Rekomendujemy naszym partnerom OEM, dostawcom usług w chmurze, producentom systemów i oprogramowania, a także użytkownikom, by ci zaprzestali wdrażania obecnej wersji aktualizacji, ponieważ wiązać może się to z częstszymi niż można się spodziewać restartami systemu oraz innymi nieoczekiwanymi zachowaniami systemu" - napisał Shenoy. Co prawda, Intel już w ubiegłym tygodniu zapewnił, że pracuje nad rozwiązaniem, ale nie podał żadnego terminu, kiedy nowych patch może trafić do użytkowników. Teraz przynajmniej wiemy, że partnerzy mają już co testować. Co jednak istotne, koncern przyznał ostatnio, że problem dotyczy także CPU z nowszych serii Skylake oraz Kaby Lake, a także starszych Ivy Bridge i Sandy Bridge. Na blogu Shenoy wspomina zaś tylko o procesorach Broadwell i Haswell, nie wiemy więc, czy nadchodzący patch tyczyć ma się tylko tych 2 serii, czy też wszystkich, które dotknięte są błędem. Zapewne więc, na rozwiązanie problemu w pozostałych seriach będziemy musieli poczekać nieco dłużej. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel apeluje o zaprzestanie wdrażania wadliwej łatki dla Spectre

 0