Intel Arc chłodzony cieczą? Dlaczego nie. EK dodało do oferty nowy blok wodny

Intel Arc chłodzony cieczą? Dlaczego nie. EK dodało do oferty nowy blok wodny

Firma EK rozszerzyła swoją ofertę komponentów do chłodzenia cieczą o nowy blok wodny dla kart graficznych Intel Arc A750 oraz A770. Produkt wyceniono na 240 euro, co stanowi mniej więcej 69% wartości modelu Arc A750. Na stronie EK uruchomiono przedsprzedaż nowego bloku, jednak na przesyłkę trzeba będzie poczekać do połowy grudnia.

Customowe systemy chłodzenia cieczą to bez wątpienia temat dla największych entuzjastów sprzętu komputerowego. Aby w ogóle zabrać się za budowę takiego zestawu trzeba mieć nie tylko szeroką wiedzę w tym temacie, ale również dość gruby portfel. Komponenty takiego chłodzenia już same w sobie są dość drogie, jednak, aby to rozwiązanie w ogóle miało sens, trzeba posiadać także komputer z topowymi podzespołami. W przypadku pecetów ze średniej półki w zupełności powinny wystarczyć konwencjonalne rozwiązania. Jeśli chodzi o karty graficzne NVIDII oraz AMD, praktycznie tuż po ich premierze, na rynku pojawiają się bloki wodne dedykowane najwydajniejszym, a co za tym idzie - najbardziej grzejącym się modelom. W przypadku najnowszych GPU Intela, sprawa wygląda nieco inaczej. Najlepszymi układami Niebieskich są Arc A750 oraz A770, które osiągami dorównują raczej średniopółkowym propozycjom konkurencji. Obie jednostki Intela nie należą również do najbardziej prądożernych konstrukcji, bowiem ich TDP zamyka się na 225 W.

Firma EK postanowiła rozszerzyć swoją ofertę komponentów do chłodzenia cieczą o nowy blok wodny Quantum Vector2 zaprojektowany z myślą o kartach Arc A750 oraz A770

Blok wodny EK Quantum Vector 2 Intel Arc A750/A770

Źródło: EK

 

Okazuje się jednak, że firma EK postanowiła rozszerzyć swoją ofertę komponentów do chłodzenia cieczą o nowy blok wodny Quantum Vector2 zaprojektowany właśnie z myślą o kartach Arc A750 oraz A770 (via VideoCardz). Najtańszy egzemplarz modelu A750 w naszym kraju to wydatek rzędu 1629 złotych.

Blok wodny od EK został natomiast wyceniony na 240 euro, co w przeliczeniu daje 1127 złotych. Jest to zatem aż 69% wartości karty A750. W przypadku modelu A770 mówimy o 57%. Istnieje więc całkiem mała szansa, że ktokolwiek w ogóle zdecyduje się na zakup nowego produktu od EK. Gdyby ktoś jednak bardzo chciał, blok wodny dostępny jest w przedsprzedaży. Na przesyłkę trzeba będzie poczekać do połowy grudnia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc chłodzony cieczą? Dlaczego nie. EK dodało do oferty nowy blok wodny

 0