Intel Core i9-14900KS potwierdzony? Znalazł się na pokładzie gotowca

Intel Core i9-14900KS potwierdzony? Znalazł się na pokładzie gotowca

Wygląda na to, że i w przypadku 14. generacji Core, Intel szykuje topowy model z dopiskiem "KS". Układy te cechują się bardzo wysokim taktowaniem tuż po wyjęciu z pudełka i nie inaczej będzie w przypadku Core i9-14900KS. Model ten został teraz przyłapany jako element gotowego zestawu komputerowego (via VideoCardz).

Core i9-14900KS przyłapany

Oferta Intela może zostać w niedalekiej przyszłości rozszerzona o kolejny desktopowy procesor należący do 14. generacji Core. Chodzi tutaj o model Core i9-14900KS, który prawdopodobnie jest przez Intela obecnie przygotowywany. Teraz w sieci pojawiła się nowa wzmianka na jego temat. Core i9-14900KS został wymieniony u jednego ze sprzedawców jako element gotowego zestawu komputerowego. W ogólnym rozrachunku sam pecet ma dość słabą specyfikację, ponieważ oprócz topowego CPU Intela nie zawiera on żadnych imponujących wydajnością komponentów. Core i9-14900KS jest tutaj parowany z 16 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Co więcej na pokładzie nie jest zainstalowana żadna dedykowana karta graficzna. Nie jest to zatem sprzęt dla graczy, a raczej stacja robocza do zadań wymagających mocnego procesora. Tylko skąd w takim przypadku pomysł na 16 GB DDR4?

Core i9-14900KS został wymieniony u jednego ze sprzedawców jako element gotowego zestawu komputerowego.

i9-14900KS

Zostawiając temat specyfikacji komputera na boku przyjrzyjmy się temu, co zostało ujawnione na temat samego CPU. W szczegółach wymienione zostało 36 MB pamięci cache oraz taktowanie sięgające nawet 6,2 GHz. Mamy zatem swego rodzaju potwierdzenie wysokiego zegara, o którym już wcześniej się mówiło. Warto tutaj dodać, że poprzednik, Core i9-13900KS, osiąga maksymalnie 6,0 GHz. Oprócz zegara nie spodziewamy się jednak większych różnic miedzy tymi dwoma modelami. Core i9-14900KS powinien oferować 24 rdzenie i 32 wątki w kofiguracji 8x P-Core + 16x E-Core. Również wartość PBP, czyli Processor Base Power powinna zostać na tym samym poziomie 150 W.

Premiera najpewniej w przyszłym roku

Wracając jeszcze do samej oferty, zdaje się, że sprzedawca w tym przypadku dodał ofertę zbyt wcześnie. Mógł w ten sposób zwyczajnie przygotować się na nadchodzącą premierę. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy Intel rozsyła już firmom procesory i9-14900KS. Mówi się, że model ten zadebiutuje gdzieś w pierwszym kwartale 2024 roku.

Seria KS cechuje się wysokim zegarem boost tuż po wyjęciu z pudełka, jednak okupione jest to bardzo dużym zużyciem mocy. Decydując się na procesor z tym dopiskiem należy mieć na uwadze konieczność wyposażenia swojego komputera w naprawdę wydajny system chłodzenia. W innym wypadku CPU może nie być w stanie oferować pełni swoich możliwości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core i9-14900KS potwierdzony? Znalazł się na pokładzie gotowca

 0