Intel Core i9-9900K - oryginalne opakowanie, data premiery i recenzji

Intel Core i9-9900K - oryginalne opakowanie, data premiery i recenzji

Procesor Core i9-9900K chce chyba powalczyć o tytuł najgorzej strzeżonego sekretu branży technologicznej w tym roku i biorąc pod uwagę kolejne przecieki docierające do nas w jego temacie, ma spore szanse na ten tytuł. Nie da się jednak ukryć, że z tym CPU wiązane są duże nadzieje, ponieważ jest to pierwszy konsumencki model Niebieskich z 8 rdzeniami (i 16 wątkami) na pokładzie, ale też pierwszy układ Core i9 z tego segmentu. Trzeba jednak pamiętać, że ten wciąż bazować będzie na 14 nm procesie technologicznym, co tylko pogłębić może problemy Intela z dostępnością produktów bazujących na tej litografii (zapewne ku uciesze AMD i jego fanów). Najnowsze doniesienia dostarczają nam jednak informacji, kiedy w końcu spodziewać możemy się jego premiery - zarówno papierowej, jak i rynkowej, a także pierwszych oficjalnych testów. Co więcej, mamy pierwszą okazję przyjrzeć się dość nietypowemu opakowaniu tego procesora.

Intel najwyraźniej pozazdrościł AMD nietypowych pudełek Threadripperów i zdecydował się na podobny zabieg dla Core i9-9900K.

Intel najwyraźniej pozazdrościł AMD nietypowych pudełek Threadripperów i zdecydował się na podobny zabieg dla Core i9-9900K.

Do sieci wyciekła tym razem wewnętrzna notatka Intela, w której ujawnione są istotne daty. I tak, dowiadujemy się z niej, że 9. generacja procesorów Intela zostanie oficjalnie zaprezentowana już w przyszłym tygodniu, 8 października, natomiast embargo na recenzje wygaśnie 19 października - niestety tego samego dnia, w którym trafią one do sprzedaży, co oznacza, że podobnie jak NVIDIA w przypadku kart RTX, Niebiescy nie chcą dać nam czasu do namysłu przed zakupem. Co ciekawe jednak, nowego flagowca można było już kupić w serwisie aukcyjnym eBay, gdzie model Core i9-9900K wystawiony został za bagatela 1099,99 USD. Procesor pojawił się też na Amazonie, gdzie wyceniono go na 582 USD, ale i tak  kwota zapewne jest wyraźnie zawyżona, co jest standardową praktyką w przypadku tego typu „nieoficjalnej” przedsprzedaży. Niemniej jednak, wszelkie doniesienia na temat ceny tego CPU nie napawają optymizmem i na pewno Intel nie zamierza konkurować w tym aspekcie z topowym Ryzenem 7 2700X od AMD, który oferują taką samą liczbę rdzeni i wątków.

Tym, co zasługuje tutaj na szczególną uwagę, jest opakowanie procesora Core i9-9900K, które zdecydowanie wyróżnia się na tle wcześniej stosowanych przez tego producenta bardzo zwyczajnych pudełek (nawet w przypadku tak szczególnego modelu jak rocznicowy 8086K). Przecieki ujawniają bowiem bardzo oryginalne opakowanie w postaci dwunastościanu foremnego wykonanego z transparentnego plastiku. Do tego typu oryginalnych rozwiązań w tym zakresie przyzwyczaiło nas raczej AMD, które także potrafi zaskoczyć pudełkami procesorów, choćby z serii Threadripper. Przypominamy, że w pierwszej kolejności na premierę 9. generacji procesorów Intela - oprócz topowego Core i9-9900K - otrzymać powinniśmy także modele Core i7-9700K i Core i5-9600K, a nowym układom towarzyszyć mają też płyty główne z chipsetami Z390.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core i9-9900K - oryginalne opakowanie, data premiery i recenzji

 0