Intel Core i9-9900K podkręcony do 6,9 GHz. To najlepszy procesor do gier?

Intel Core i9-9900K podkręcony do 6,9 GHz. To najlepszy procesor do gier?

Intel zaprezentował wreszcie swoje desktopowe nowości z 9 generacji procesorów Core. Firma zatrudniła do pomocy przy pokazie kilku profesjonalnych overlockerów, którzy wyposażeni w duże ilości ciekłego azotu mieli ekstremalnie schładzać procesory, rozgrzewając przy tym publiczność możliwościami podkręcania procesorów. Przy pomocy LN2 jeden ze znanych overlockerów o pseudonimie Splave, podkręcił swój egzemplarz Core i9-9900K do 6,9 GHz przy napięciu 1,7 V Vcore. To wystarczająco by zabić większość chłodzonych standardowymi metodami egzemplarzy, jednak schłodzenie procesora do -190 stopni Celsjusza daje zupełnie nowe możliwości. Splave powiedział również, że udało mi się uzyskać 7,1 GHz na wszystkich rdzeniach na niektórych próbkach i można osiągnąć 7,4 GHz na pojedynczym rdzeniu.

"To jest najlepszy gamingowy procesor na świecie" - powiedział Intel podczas prezentacji Core i9-9900K.

Intel Core i9-9900K podkręcony do 6,9 GHz. To najlepszy procesor do gier?

Intel oczywiście pochwalił się wynikami testów osiągniętymi przy pomocy podkręconych egzemplarzy Core i9-9900K, które możecie zobaczyć powyżej. Splave stwierdził również, że Core i9-9900K można podkręcać do poziomu 4,3 GHz na wszystkich rdzeniach, wykorzystując do schłodzenia zestawy chłodzenia wodnego i ustawiając napięcie Vcore na poziome 1,4 V. Oznacza to, że te procesory będą rewelacyjnym materiałem dla wszystkich entuzjastów podkręcania swoich domowych zestawów. Podczas prezentacji nowych procesorów przedstawiciel Intela z pewnością siebie stwierdził, że i9-9900K został przetestowany i porównany z konkurencja oraz poprzednia generacją procesorów. "Rezultat jest absolutnie jasny. To jest najlepszy gamingowy procesor na świecie, kropka" - powiedział Anand Srivatsa, wicedyrektor w Intel Client Computing Group. 

Flagowa jednostka Intela Core i9-9900K oferować będzie 8 rdzeni i 16 wątków z bazową częstotliwością taktowania ustaloną na poziomie 3,6 GHz i 5,0 GHz w trybie boost. Procesor ten wyposażono w 16 MB pamięci podręcznej L3 (2 MB na każdy z rdzeni), zapewniono również wsparcie dla dwukanałowych pamięci DDR4-2666, a TDP ma wynosić 95 W. Według producenta możliwe jest osiągnięcie 5,0 GHz na jednym lub dwóch rdzeniach w trybie boost, a dla wszystkich rdzeni osiągalne jest 4,7 GHz. Procesory już trafiły do sprzedaży w formie preorderów w cenie 488 dolarów USD. Core i9-9900K trafi do regularnej sprzedaży 19 października i dopiero tego dnia w związku z embargo pojawią się pierwsze recenzje. Wtedy też się okaże, czy słowa Intela są prawdziwe i jest to faktycznie najlepszy procesor do gier.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core i9-9900K podkręcony do 6,9 GHz. To najlepszy procesor do gier?

 0