Intel Core i9-9900KS przetestowany w popularnym benchmarku

Intel Core i9-9900KS przetestowany w popularnym benchmarku

W trakcie tegorocznej edycji targów Computex, odbywających się tradycyjnie na Tajwanie na przełomie maja i czerwca, Intel zapowiedział nowy flagowy procesor stacjonarny przeznaczony na rynek konsumencki. Mowa tu oczywiście o modelu Core i9-9900KS, który jak sama nazwa wskazuje traktować można jako dopakowaną wersję Core i9-9900K, gdzie główna różnica sprowadza się do tego, że ten pierwszy osiągać ma prędkość 5 GHz na wszystkich ośmiu rdzeniach, kiedy ten drugi uzyskuje takie taktowanie tylko dla pojedynczego rdzenia (przy wszystkich częstotliwość spada do 4,7 GHz). Core i9-9900KS pojawił się właśnie w bazie danych popularnego benchmarku, dając nam pierwszy wgląd w oczekiwany skok wydajności tego procesora.

Core i9-9900KS pojawił się właśnie w bazie danych popularnego benchmarku, dając nam pierwszy wgląd w oczekiwany skok wydajności tego procesora.

Intel Core i9-9900KS przetestowany w popularnym benchmarku

Przypominamy, że Core i9-9900KS jest specjalną edycją Core i9-9900K, którą Intel przygotował z myślą o najbardziej wymagających graczach. Nowe CPU posiada te same 8 rdzeni, 16 wątków, 16 MB pamięci L3, układ graficzny GT2 i lutowany IHS. Jednakże wyższe taktowanie przełożyć ma się na jeszcze wyższą wydajność w grach, ale z pewnością okupione będzie to wyższym zapotrzebowaniem na energię, więc nawet jeśli Intel oznacza ten model jako 95 W (przy częstotliwości bazowej), to TDP bez wątpienia będzie dużo wyższe. Nie znamy jeszcze ceny ani daty premiery Core i9-9900KS, ale pojawienie się procesora w bazie danych 3DMarka sugerować może, że ten jest już na ostatniej prostej i wkrótce doczeka się rynkowego debiutu.

Wracając do samego benchmarku, Core i9-9900KS przetestowany został w benchmarku 3DMark Fire Strike, gdzie jego wynik w teście fizycznym wynosi 26 350 punktów. Standardowy Core i9-9900K uzyskuje tu ok. 25 000 punktów, co oznacza, że możemy spodziewać się różnicy wynoszącej przeszło 5% (w tym przypadku dokładnie 6,4%). Wciąż pozostaje sporo niewiadomych na temat Core i9-9900KS, w tym choćby kwestia jego chłodzenia (Intel na targach Computex wykorzystywał chłodzenie wodne typu all-in-one). Spodziewać należy się, że różnica w cenie pomiędzy tymi CPU będzie wyższa niż w wydajności, ponieważ Niebiescy sprzedawać będą ten procesor jako specjalną edycję swojego flagowca. Pytanie tylko, jak wypadnie on w starciu z 16-rdzeniowym Ryzenem 9 3950X, który zadebiutować ma na rynku już we wrześniu.         

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core i9-9900KS przetestowany w popularnym benchmarku

 0