Intel Core Ultra 7 1003H przetestowany. Wcale nie taki Ultra...

Intel Core Ultra 7 1003H przetestowany. Wcale nie taki Ultra...

Właśnie poznaliśmy kolejny procesor Intela z dopiskiem "Ultra". W bazie benchmarku PugetBench dostrzeżony został Intel Core Ultra 7 1003H. Mowa zatem o procesorze dla komputerów mobilnych. Mimo "Ultra" w nazwie, tytułowy model nie zdobył imponującego wyniku w benchmarku. Już nawet starszy Intel Core i5-10300H wypadł zauważalnie lepiej.

Intel Core Ultra 7 1003H dostrzeżony w benchmarku

W bazie benchmarku PugetBench dostrzeżony został kolejny reprezentant serii Intel Core z dopiskiem "Ultra". Na samym początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się o pierwszym modelu z tej rodziny, czyli Core Ultra 5 1003H. Dzień później wszystko stało się już jasne - Intel po prostu zmienia dotychczas stosowane nazewnictwo.

W PugetBench przetestowana została jednostka oznaczona jako Core Ultra 7 1003H. W teście Lightroom Classic uzyskała ogólny wynik 534,5 punktów. Dla porównania, starszy już Intel Core i5-10300H zdobył w tym samym teście 686 punktów.

Wracając jednak do nowego przecieku, w PugetBench przetestowana została jednostka oznaczona jako Core Ultra 7 1003H. Z nazwy wynika zatem, iż należy do tej samej serii, co wspomniany Core Ultra 5. Jeśli chodzi o samą wydajność, Core Ultra 7 nie wypada najlepiej. W teście Lightroom Classic uzyskał ogólny wynik 534,5 punktów. Dla porównania, starszy już Intel Core i5-10300H zdobył w tym samym teście 686 punktów.

Intel faktycznie zmienia oznaczenie

Istnieje zatem szansa, że znane nam już jednostki z rodziny Ultra są w rzeczywistości niskonapięciowymi procesorami, w których dużą rolę odgrywa energooszczędność, choć dopisek "H" na końcu wskazuje na coś innego. Oczywiście trzeba pamiętać, że Core Ultra 7 1003H, który pojawił się w PugetBench może być w rzeczywistości wczesną próbką inżynieryjną.

Jedno jest praktycznie pewne - Intel faktycznie zmienia oznaczenie niektórych ze swoich procesorów. Pytanie tylko czy oprócz serii "Ultra" zobaczymy także inne podobne oznaczenia, na przykład "Max", jak w przypadku chipów Apple M. Zmiany w nazewnictwie na tę chwilę dotyczą wyłącznie mobilnych procesorów. Nie wiemy czy tak samo stanie się z jednostkami dla komputerów stacjonarnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Core Ultra 7 1003H przetestowany. Wcale nie taki Ultra...

 0