Intel DG2 powalczy z GPU NVIDIA GA104 i AMD Navi22

Intel DG2 powalczy z GPU NVIDIA GA104 i AMD Navi22

APISAK ujawnił pierwsze wyniki wydajności grafiki Intel DG2. Informator przy okazji zdradził, że gigant z Santa Clara pracuje również nad wariantem DG2 z 448 jednostkami wykonawczymi, a nie tylko 512 EU i 384 EU, o których słyszeliśmy wcześniej. DG2-448 nie pojawiło się do tej pory w żadnym innym przecieku, w tym w ujawnionych dokumentach, które wymieniały wszystkie warianty mobilne. Sądzić więc można, że ten nowy wariant, o którym wspomina APISAK, prawdopodobnie znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zdaje się więc, że przycięta karta graficzna DG2-512 prędzej czy później zadebiutuje na rynku, rozszerzając listę wszystkich znanych wariantów DG2 do 6. Według APISAK model z 448 EU taktowany zegarem 1,8 GHz jest jedynie o 5% słabszy niż desktopowa karta graficzna GeForce RTX 3070. Informator jest jednak ostrożny, aby nie ujawnić źródła tych informacji, dlatego nie jest jasne, jakiego benchmarku używa do porównania. 

APISAK ujawnił pierwsze wyniki wydajności grafiki Intel DG2. Informator przy okazji zdradził, że gigant z Santa Clara pracuje również nad wariantem DG2 z 448 jednostkami wykonawczymi.

Jednocześnie APISAK wspomina o modelu ze 128 jednostkami EU o taktowaniu 1,9 GHz, który jest o 12% wydajniejszy niż GeForce GTX 1650, ponownie nie wspominając, o jaki rodzaj obciążenia chodzi tym razem. Nie jest także jasne, czy jest to wariant stacjonarny, czy mobilny, ale ponieważ przeciek porównuje wyniki z GPU do komputerów stacjonarnych, można założyć, że jest to układ graficzny do komputerów stacjonarnych. Na początku tego miesiąca Raja Koduri zaprezentował GPU DG2-512EU, potwierdzając wszystkie pogłoski o istnieniu takiego GPU. To topowy wariant nadchodzącej serii Xe-HPG (zorientowanej na gry). Oczekuje się, że najlepsza jednostka będzie zawierać do 16 GB pamięci GDDR6. Intel wprowadzi również na rynek procesory graficzne DG2-384 i DG2-128 oparte na tej samej architekturze. Sądząc po plotkach, wersja z 512 EU prawdopodobnie pojawi się jeszcze w tym roku, a inne warianty zadebiutują na początku pierwszego kwartału 2022 roku.

Intel: Gamingowe ​​GPU Intel DG2 jest tuż za rogiem

Znany przecieków kanał Intel Moore’s Law is Dead, który udostępnił zdjęcia wczesnej próbki inżynieryjnej karty graficznej DG2-512EU do komputerów stacjonarnych, twierdzi, że ta jednostka powinna działać nieco słabiej od modelu stacjonarnego RTX 3080. Obecna wydajność powinna zatem być zbliżona do wypuszczonego właśnie GeForce'a RTX 3070 Ti. To twierdzenie w połączeniu z tym, co właśnie ujawnił APISAK, pozwoliłoby GPU DG2-512EU nawiązać walkę z GPU NVIDIA GA104, które podobnie jak DG2-512 jest również najlepszym mobilnym GPU. Raczej nie ma co oczekiwać, że Intel zawalczy z topowymi z procesorami graficznymi NVIDIA GA102 lub AMD Navi 21, przynajmniej do pojawienia się serii DG3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel DG2 powalczy z GPU NVIDIA GA104 i AMD Navi22

 0