Intel Extreme Masters 2018 Katowice - okiem ITHardware.pl - mini relacja

Intel Extreme Masters 2018 Katowice - okiem ITHardware.pl - mini relacja

Bez wątpienia IEM należy do najważniejszych branżowych imprez organizowanych Polsce. Tradycyjnie postanowiliśmy wybrać się na miejsce i przeprowadzić dla was małą relację. 

Właśnie dzisiaj dobiega finał najważniejszej dla rodzimych fanów wirtualnej rozrywki, podzielonej na dwa weekendy imprezy Intel Extreme Masters 2018 w katowickim spodku. W pierwszej turze mogliśmy podziwiać m.in. oficjalne rozgrywki PUBGA zaś teraz skupiono się na lokalnych starciach w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft 2. Oprócz tego organizatorzy eventu przygotowali moc atrakcji dla wszystkich zwiedzających od konkursów po spotkania z ciekawymi personami krajowego internetu. Zacznijmy od jednej z ważniejszej rzeczy mianowicie meczu w ramach ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO rozegranego pomiędzy teamami AGO Esports vs Team Kinguin na scenie głównej spodku. Jak wiemy targi, to nie tylko turnieje topowych światowych zespołów, ale także tych mniejszych polskich.

Lepsza w owym pasjonującym pojedynku okazała się ekipa AGO Esports, która zgarnęła pulę 20 tysięcy złotych. Jednak z racji charytatywnego charakteru zabawy całość nagrody, a także dodatkowa suma dołożona przez bukmachera STS zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sama walka w początkowej fazie nie przyniosła zbyt wielu emocji - zwycięzcy na Cache dominowali od początku, pokazując świetne przygotowanie do turnieju. Niestety Team Kinguin kompletnie stracił pomysł na grę, a tym samym wyjście z opresji. Pierwsze starcie zakończyło się więc wynikiem 16:5 dla AGO. Odrobinę więcej życia przyniosło Inferno. Wówczas "pingwiny" wzięły się do odrabiania strat, lecz ostatecznie i tak to nie wystarczyło, by odwrócić losy całego meczu. Wynik? 16:11 i pewna wiktoria AGO Esports, które może dodać sobie kolejne trofeum do kolekcji. 

W ostatecznym spotkaniu w grze StarCraft 2 naprzeciw siebie stanęły drużyny Classic (Protosi) i Rogue (Zerg). Zważywszy na fakt, iż zawodnicy prezentowali na evencie wyśmienitą formę ciężko było wskazać konkretnego faworyta. Choć teoretycznie szykował się długi, a zarazem zacięty mecz, to zwycięzca poradził sobie z rywalem w około godzinę. Rogue w efektownym stylu pokonał przeciwnika aż 4:0, zgarniając pucharek oraz czek na kwotę 150 tysięcy dolarów. Warto zaznaczyć, iż faworyt, jedyny gracz spoza Korei Południowej zawiódł na całej linii odpadając ze wspomnianym Classic 3:0. Przy okazji przekonaliśmy się o ogromnym zainteresowaniu niemłodej już produkcji Blizzarda, która przyciągnęła masę fanów z całego globu.

Jednak Intel Extreme Masters, to nie tylko czysto sportowe emocje, lecz też spora liczba innych przyjemności. Na targach pojawiło się wielu producentów sprzętu, czy peryferii gamingowych. Wśród nich HP ze swą marką Omen. Na ich stanowisku mięliśmy okazję nie tylko przyjrzeć się kluczowym propozycjom laptopów, ale również porozmawiać z drużyną POMPA TEAM, czy zmierzyć się na wirtualnej arenie z YouTuberami - Seto, Tivoltem i Ziemniakiem. O odpowiednią jakość akustyczną zadbał z kolei beatboxer Blady Kris. Oprócz tego HP oraz POMPA TEAM zorganizowali akcję oddawania krwi potrzebującym ludziom w specjalnych ambulansach obecnych w dniach 1-3 marca. Dla ofiarodawców rozdawano pamiątkowe gadżety. 

Na hali nie mogło zabraknąć popularnego MSI. Dla zwiedzających przygotowali oni swój najlepszy sprzęt: laptopa (GT75), mysz (GM60), klawiatury (GK80, GK70, GK40) i słuchawki (GH70) gotowe do przetestowania, a następnie ewentualnego późniejszego kupienia w dedykowanym, oficjalnym sklepiku. Do tego liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, miniturnieje GWINTA, pojedynki FIFA 18, czy przedpremierowo w Ancestor Legacy, a także okazja zobaczenia efektownej obudowy autorstwa Staszka Tipsa Wiertelaka. Podczas imprezy nie zabrakło znanego polskiego YouTubera - Patryka Roja Rojewskiego, czy influencera kryjącego się pod pseudonimem Kaluch.

Kolejnym punktem na targowej mapie zostało stoisko GIGABYTE. Firma zaprezentowała przede wszystkim swą markę premium AORUS. Każdy chętny mógł przetestować podzespoły w trakcie Playerunknown's Battlegrounds. W ramach turniejów do zgarnięcia były m.in. karta graficzna AORUS 1070 Ti i płyta główna Z370 AORUS Gaming K3. Żeby nie było zbyt gorzko pomysłodawcy targów zaprosili firmę E.Wedel wraz z projektem Wedel Up! Z ciekawych atrakcji z pewnością warto wymienić chociażby czekoladową rzeźbę, czy starcia w CS:GO, Project Cars oraz PES. Bez wątpienia kończący się Intel Extreme Master 2018 przyciągnął masę tłumów fanów esportu oraz gier wideo, pokazując swój ogromny potencjał. Dzięki za wszystkie spotkania i do zobaczenia w przyszłym roku!

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Extreme Masters 2018 Katowice - okiem ITHardware.pl - mini relacja

 0