Intel Extreme Masters bez Intela. Firma nie pojawi się przez koronawirusa

Intel Extreme Masters bez Intela. Firma nie pojawi się przez koronawirusa

Główny sponsor (wymieniony nawet w tytule) imprezy Intel Extreme Masters, niestety, ale nie będzie obecny jak zawsze podczas finałów. Przedstawiciele Intela nie pojawią się w Katowicach ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Wirus, który po raz pierwszy pojawił się w Chinach, zdążył już roznieść się na inne kraje. Poza konsekwencjami zdrowotnymi, epidemia zbiera również żniwo w segmencie produkcji i handlu na całym świecie. Jak wiadomo niemal wszystkie fabryki w Chinach nie pracują, a te, które mimo ryzyka zdecydowały się kontynuować produkcję, robią to w niewielkim zakresie swoich normalnych możliwości. Sytuacja wpływa na wiele światowych premier - zagrożone są choćby PlayStation 5 czy Xbox Series X, jak również produkty Apple.

Na Intel Extreme Masters nie pojawi się... Intel.

 

Sytuacja jest mocno widoczna również w kwestii imprez. Wyczekiwane przez wielu targi urządzeń mobilnych Mobile World Congress (MWC) 2020, gdzie miało się pojawić wiele premier ze świata smartfonów, zostały odwołane ze względu na epidemię i ryzyko związane z wizytami chińskich gości.  Z imprezy PAX w obawie o zdrowie swoich pracowników wycofało się dziś Sony, przez co pogrzebana została możliwość wczesnego ogrania The Last of Us: Part 2 przez odwiedzających targi. Teraz informacje o zmianach w organizacji imprez docierają do nas również z naszego rodzimego rynku. Na Intel Extreme Masters nie pojawi się... Intel.

"Wycofaliśmy się z działań wystawienniczych w ramach IEM Expo zgodnie z polityką firmy Intel w zakresie podróży. Nie dotyczy to samego turnieju, Intel pozostaje jego sponsorem tytularnym. Kontynuujemy ścisłą współpracę z organizatorem imprezy, firmą ESL, odnośnie realizacji turnieju". - czytamy w oświadczeniu prasowym. Firma podjęła taką decyzję ze względu na obawy związane ze zdrowiem pracowników, dbając o "zapewnienie dobrego samopoczucia naszych gości, pracowników i partnerów na całym świecie". Intel tym samym nie będzie organizował żadnych działań prasowych, ani nie wystawi swojego stoiska.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Extreme Masters bez Intela. Firma nie pojawi się przez koronawirusa

 0