Intel i Samsung pokazują rozsuwany PC/tablet

Intel i Samsung pokazują rozsuwany PC/tablet

Samsung Display i Intel pracują nad „rozsuwanymi” PC. Podczas wczorajszego wydarzenia Intel Innovation dyrektor generalny Samsung Display, JS Choi, pojawił się na scenie, aby zaprezentować prototyp komputera, którego ekran można rozsunąć z 13-calowego tabletu do 17-calowego wyświetlacza. Trzeba przyznać, że wygląda to imponująco. 

„Ogłaszamy pierwszy na świecie 17-calowy rozsuwany wyświetlacz do komputerów PC” — powiedział Choi. „To urządzenie zaspokoi również różne potrzeby związane z większym ekranem i mobilnością” - dodał szef Samsung Display. Producent wyświetlaczy zdecydował się postawić na technologię rozsuwania (zamiast składania) dla swoich elastycznych wyświetlaczy komputerowych, a Choi wydawał się sugerować, że składane konstrukcje ekranów odeszły w niepamięć na komputerach PC.

„Ogłaszamy pierwszy na świecie 17-calowy rozsuwany wyświetlacz do komputerów PC” — powiedział dyrektor generalny Samsung Display.

This looks great… #Samsung shows off its slidable display at Intel Innovation event pic.twitter.com/VPIx71eoEY

— Mathures Paul (@MathuresP) September 27, 2022

Intel od lat eksperymentuje z nowymi formami PC i początkowo przygotowywał się do przyszłości z dwoma ekranami i składanymi konstrukcjami, zanim Microsoft porzucił swoje plany dotyczące Windows 10X dla tego typu urządzeń. Nowe formaty sprzętu przede wszystkim potrzebują wsparcia ze strony oprogramowania i aplikacji, aby rozwinąć skrzydła, i nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Intel chce sprawić, że komputery typu „slidable” staną się popularne.

Prototypowe urządzenie, które zaprezentowały dziś Samsung Display i Intel, zasadniczo zmienia 13-calowy tablet w 17-calowy monitor z elastycznym wyświetlaczem i mechanizmem przesuwania. Intel szybko zademonstrował na tym wyświetlaczu swoje nowe oprogramowanie Unison, które ma na celu połączenie komputerów z procesorami Intela ze smartfonami – w tym iPhone’ami i androidowymi modelami.

Sam wysuwany komputer jest na razie tylko koncepcją i może okazać się, że w najbliższych latach nie zmaterializuje się w produkt, który trafi na sklepowe półki. Sam pomysł wydaje się jednak intrygujący, choć wiele zależeć będzie od jego realizacji. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel i Samsung pokazują rozsuwany PC/tablet

 0