Intel Innovation 2023 zapowiedziane. Czego możemy się spodziewać?

Intel Innovation 2023 zapowiedziane. Czego możemy się spodziewać?

Intel potwierdził właśnie datę długo oczekiwanego wydarzenia Innovation 2023, które odbędzie się we wrześniu. Na konferencji spodziewamy się zapowiedzi wielu nowych produktów giganta z Santa Clara. 

Intel ogłasza datę Innovation 2023 

Innovation 2023 odbędzie się w dniach 19-20 września. To ważne wydarzenie, podczas którego firma Intel przedstawi wiele linii produktów, a także zaprezentuje swoje plany na przyszłość. Konferencja nie jest jednak wyłącznie wydarzeniem prezentującym nowe produkty, bo firma chce również przyciągnąć uwagę deweloperów (sprzętowych i software'owych), architektów, menedżerów technologii, badaczy i influencerów. 

Innovation 2023 odbędzie się w dniach 19-20 września.

Zeszłoroczna edycja Innovation obejmowała całe portfolio produktów Intela, od procesorów Xeon, układów graficznych Arc po konsumenckie serie Core. Co ważniejsze, podczas tego wydarzenia Pat Gelsinger ujawnił nową serię K 13. generacji Core i historia ta może się powtórzyć w tym roku. 

Czego spodziewać się w tym roku?

Podczas zeszłorocznego Innovation dyrektor generalny firmy Intel, Pat Gelsinger, oficjalnie zaprezentował linię kart graficznych Arc, usługi IFS oraz procesor Core i9-13900KS, który osiąga  prędkość 6 GHz. W tym roku również możemy spodziewać się nie jednej, ale aż trzech dużych zapowiedzi. Oczekuje się, że procesory Intel Meteor Lake 14. generacji zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2023 r., więc będzie to zapewne główna atrakcja wieczoru. Nowe procesory Meteor Lake będą pierwszymi konsumenckimi procesorami Intela z wielokafelkową architekturą x86 (niezagregowaną). Procesor będzie wyposażony w nowe rdzenie, nowy VPU, zintegrowane układy graficzne Alchemist i nie tylko. Intel zaprezentuje również nowy branding dla procesorów Meteor Lake, która będzie używany we wszystkich liniach procesorów.

Oprócz kwestii związanych z mobilnością, Intel planuje również zaprezentować swoje procesory Raptor Lake Refresh 14. generacji do komputerów stacjonarnych, które mają oferować jeszcze szybsze zegary. Układy te będą kompatybilne z istniejącymi płytami głównymi z serii 600 i 700 i będą ostatnią rodziną CPU pod LGA 1700/1800.

Wreszcie, możemy również otrzymać nowości w zakresie kart graficznych. Grafiki Intel Arc są dostępne od prawie roku i pojawiły się doniesienia, że ​​trwają prace nad odświeżeniem Alchemist w postaci Alchemist+. Oznaczałoby to rozwiązanie pośrednie, zanim firma przejdzie na bardziej zaawansowane procesory graficzne Battlemage w 2024 r. I wreszcie, możemy uzyskać bardziej szczegółowe plany dotyczące tego, co firma planuje dla cPU i GPU w ciągu najbliższych kilku lat.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Innovation 2023 zapowiedziane. Czego możemy się spodziewać?

 0