Intel kończy żywot karty graficznej Arc A770 Limited Edition. Niecały rok po premierze

Intel kończy żywot karty graficznej Arc A770 Limited Edition. Niecały rok po premierze

Tego się nie spodziewaliśmy. Po niecałym roku od premiery Intel nieoczekiwanie ogłosił zakończenie żywota karty graficznej Arc A770 Limited Edition.

Arc A770 Limited Edition ze statusem EOL

Intel potwierdził, że ​​nie będzie już dostarczał kart graficznych Arc A770 Limited Edition. To ogłoszenie dotyczy na razie tylko marki Intel „Limited Edition” i jednostki A770. Oznacza to, że w sklepach wciąż będziemy mogli kupić ten model w wersjach od partnerów Niebieskich, a Intel będzie wysyłał stosowne GPU do wspomnianych firm, jak robił to dotychczas.

Arc A770 LE był jednym z nielicznych modeli Intela oferowanych z 16 GB pamięci VRAM. Oznacza to, że na rynku pozostaną tylko trzy modele Arc A770 z VRAM o takiej pojemności, w tym: ACER Predator Bisfrost i Gunnir Photon. Jednak Intel oferuje również swoim partnerom wersję z 8 GB i na rynku można znaleźć cztery modele z tą konfiguracją.

Intel potwierdził, że ​​nie będzie już dostarczał kart graficznych Arc A770 Limited Edition.

Arc A770 Limited Edition

Intel działa błyskawicznie

Warto wspomnieć, że powiadomienie o wycofaniu Arc A770 Limited Edition zostało wydane w tym tygodniu i już weszło w życie. Firma zwykle wcześniej ogłasza zakończenie żywota produktu, a takie procesy mają wiele etapów (trwają nawet rok). W tym przypadku jednak Intel zdecydował się bardzo nagle wycofać ten produkt, więc jeśli przymierzaliście się do zakupu Arc A770 Limited Edition, może być to ostatnia okazja. Obecnie karta jest jeszcze dostępna w polskich sklepach w cenie zaczynającej się od ok. 1715 zł. Co równie ważne, Product Change Notification nie zostało wydane dla Arc A750 Limited Edition, który pozostaje jednym z najtańszych „nowoczesnych” GPU na rynku.

Decyzja o wycofaniu Arc A770 Limited Edition oznaczać może, że Intel przygotowuje się powoli do premiery swojej nowej generacji GPU, znanej pod nazwą kodową Battlemage. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel kończy żywot karty graficznej Arc A770 Limited Edition. Niecały rok po premierze

 0