Intel kupuje zajmujące się AI izraelskie Habana Labs za 2 mld dolarów

Intel kupuje zajmujące się AI izraelskie Habana Labs za 2 mld dolarów

Rynek chipów AI znacznie się rozwinął przez ostatnie lata i wszyscy wielcy giganci technologiczni chcą wykroić dla siebie kawałek tego tortu. Intel wykazuje coraz większe ruchy w tej przestrzeni, ogłaszając przejęcie Habana Labs w transakcji wartej 2 miliardy dolarów. Start-up Habana Labs ma siedzibę w Izraelu, ale posiada placówki w San Jose, Pekinie i Gdańsku i specjalizuje się w sprzęcie przyspieszającym głębokie uczenie. Firma zebrała w ubiegłym roku 75 milionów dolarów od inwestorów, a teraz Intel wkracza w celu przejęcia firmy w celu wzmocnienia własnej działalności związanej z AI. Obecnie oczekuje się, że do 2024 roku rynek krzemowej sztucznej inteligencji będzie wart ponad 25 miliardów dolarów, a Intel jest na dobrej drodze do zwiększenia swoich udziałów w tym biznesie i firma spodziewa się wygenerować 3,5 miliarda dolarów w 2019 roku dzięki swojej działalności związanej z AI.

Intel już w tym roku spodziewa się zarobić dużo pieniędzy w segmencie sztucznej inteligencji. Nie powinno więc dziwić odejście od pogoni za utrzymaniem niemal monopolu na rynku CPU i kierowanie wzroku w stronę innych sektorów.

W ramach oświadczenia, Navin Shenoy, dyrektor generalny Intela w Data Platforms Group, powiedział: "Przejęcie to stanowi postęp w naszej strategii sztucznej inteligencji, polegającej na dostarczaniu klientom rozwiązań dopasowanych do każdej potrzeby w zakresie wydajności - od Intelligent Edge po centra danych. Mówiąc dokładniej, Habana doładowuje naszą ofertę sztucznej inteligencji dla centrów danych za pomocą wysokowydajnej rodziny procesorów szkoleniowych i standardowego środowiska programistycznego, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom sztucznej inteligencji".

Habana Labs będzie teraz działać pod patronatem Intela,jednak firma pozostanie niezależną jednostką biznesową i będzie nadal kierowana przez obecny zespół zarządzający. Będzie jednak miała dostęp do wiedzy i zasobów firmy Intel w zakresie sztucznej inteligencji, aby wprowadzać nowe rozwiązania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel kupuje zajmujące się AI izraelskie Habana Labs za 2 mld dolarów

 0