Intel ma w planach odświeżenie oferty SSD

Intel ma w planach odświeżenie oferty SSD

Na przestrzeni ostatnich dni uzyskaliśmy informację o planowanej premierze nośników 540s Intela, które miałyby się pojawić w sprzedaży jeszcze przed końcem obecnego miesiąca. Z najnowszych doniesień, do których rozprepagowania w stopniu znacznym przyczynił się serwis Benchlife wynika, że najnowsze nośniki mają być całkowicie odmienioną konstrukcją, zarówno pod kątem stosowanego kontrolera jak i kości pamięci. W wyniku tego zabiegu, producent zdecydował się na implementację kontrolera Silicon Motion (SM2256) oraz kości 16-nanometrowych kości TLC firmowanych przez Hynix.

Z oficjalnych informacji udostępnionych przez firmę Intel natomiast, wiemy, że najnowszy 540s zadebiutować ma w siedmiu wariantach pojemnościowych - 80 GB, 120 GB, 180 GB, 240 GB, 360 GB, 480 GB i 1 TB dla 2'5'' formatu, ponadto, na rynek trafić mają konstrukcję typu M.2.

Wypuszczając na rynek nośnik 540s Intel zamierza wypełnić lukę w segmencie ekonomicznym - zapewniając potencjalnego nabywce iż transfery sekwencyjne dochodzić mają do 560 MB/s przy odczycie oraz 480 MB/s przy zapisie losowym, wyśrubuwując parametr IOPS odpowiednio na ~78 000/85 000 operacji. Wgłębiając się w specyfikację Intel 540s możemy dostrzec kilka części wspólnych dla nośników segmentu budżetowego (jak SP550 A-DATA bądź Cruciala BX200) zatem możemy wnioskować że szykuje nam się naprawdę zażarta walka cenowa o klientów w najniższym segmencie cenowym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel ma w planach odświeżenie oferty SSD

 0