Intel może wypuścić następną kartę graficzną już niebawem

Intel może wypuścić następną kartę graficzną już niebawem

Nowe odkrycie wskazuje na to, że już niedługo zadebiutować może kolejna karta graficzna Intela. Przyłapane zostały bowiem dwa niereferencyjne modele od ASRock oraz Sparkle. 

Arc A580 już niebawem?

Wyczekiwany Intel Arc A580 ma w końcu sporą szansę na rynkową premierę. Nie da się ukryć, że model ten zalicza naprawdę spore opóźnienie, jednak nowe odkrycie sugeruje, że już niebawem karta może zostać wprowadzona. O co chodzi? Wygląda na to, że zarówno ASRock, jak i Sparkle przygotowują się na wydanie swoich niereferencyjnych wersji modelu Arc A580. Jak donosi serwis VideoCardz, karta pojawiła się nawet w porównywarce cen Geizhals.

Wygląda na to, że zarówno ASRock, jak i Sparkle przygotowują się na wydanie swoich niereferencyjnych wersji modelu Arc A580

Ponadto znany leakster, @momomo_us, opublikował dziś informacje na temat modelu ASRock Arc A580 Challenger OC, udostępniając również jego zdjęcie. Dowiedzieliśmy się, że propozycja ASRocka została wyposażona w 8 GB pamięci GDDR6 (256 bit), a jej zegar to 2,0 GHz. Karta posiada także dwa 8-pinowe złącza, 3 wyjścia obrazu DisplayPort oraz pojedynczne HDMI. Po modelu Arc A580 możemy spodziewać się obecności 24 rdzeni Xe, co wskazuje na to, że karta bazuje na okrojonym procesorze graficznym ACM-G10.

Jeśli chodzi o budowę, zarówno konstrukcja Sparkle, jak i ASRocka wykorzystuje do chłodzenia parę wentylatorów, co powinno wystarczyć przy TDP Arc A580, które wynosi 175 W.

Intel Arc A580 może być najtańszą kartą z 8 GB pamięci

Jeszcze w sierpniu mieliśmy okazję zobaczyć wyniki testu wydajności Arc A580. W benchmarku OpenCL programu Geekbench 5, model ten zdobył praktycznie tyle samo punktów, ile Radeon RX 7600. Do poziomu GeForce RTX 3060 zabrakło natomiast około 7%. Najważniejsza wciąż i tak będzie wydajność w grach no i oczywiście cena.

ASRock Arc A580

Źródło: VideoCardz

 
Sparkle Arc A580

Źródło: VideoCardz

 

A w kwestii ceny, Arc A580 może być naprawdę ciekawą propozycją. Jest szansa, że nadchodząca karta graficzna Intela będzie najbardziej przystępnym cenowo modelem wyposażonym w 8 GB pamięci, co stworzyłoby poważną konkurencję dla Radeona RX 7600. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje Arc A580. Być może producent zdecyduje się na dość cichą premierę, dając po prostu partnerom, jak ASRock czy Sparkle zielone światło na ogłoszenie nowego modelu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel może wypuścić następną kartę graficzną już niebawem

 0