Intel obiecuje wzrost wydajności nawet o 750%. Wystarczy zainstalować nowe sterowniki

Intel obiecuje wzrost wydajności nawet o 750%. Wystarczy zainstalować nowe sterowniki

Wydaje się, że Intel bije wszystkich na głowę jeśli chodzi o skoki wydajności oferowane tylko dzięki aktualizacjom sterowników. Nowe wydanie oprogramowania dla kart graficznych z linii Arc ma zapewniać poprawę osiągów nawet o 750% w jednym z tytułów. Wzrost wydajności w pozostałych grach jest również co najmniej niczego sobie.

Intel zwiększa wydajność kart graficznych Arc w grach

Intel nie próżnuje jeśli chodzi o ulepszanie swoich sterowników dla kart graficznych. Niebiescy wydali właśnie ich kolejną wersję. I w zasadzie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego - w końcu aktualizacje to norma - gdyby Intel nie obiecał gigantycznego wzrostu wydajności w grze Halo: The Master Chief Collection pod DirectX 11. Ale od początku. Nowa wersja sterowników dla kart graficznych z serii Arc nosi oznaczenie 31.0.101.4952 i została wydana jeszcze wczoraj, 1 listopada.

Dzięki aktualizacji gracze mogą liczyć na poprawę wydajność łącznie w 17 różnych grach.

Sterowniki Intel

Dzięki aktualizacji gracze mogą liczyć na poprawę wydajność łącznie w 17 różnych grach. Tylko dwie z nich wymieniono jako produkcje pod DirectX 12 i są nimi The Talos Principle 2 oraz Returnal. W tej pierwszej, przy wysokich ustawieniach graficznych i rozdzielczości 1440p, można liczyć na skok średnich FPS-ów nawet o 19%. W Returnal przy 1080p z "epickimi" ustawieniami Ray Tracingu Intel obiecuje do 53% większą liczbę klatek. Należy dodać, że do porównania Intel wziął tutaj sterowniki z oznaczeniem 31.0.101.4900.

Wzrost nawet o 750%

Pozostałe 15 tytułów to gry DX 11. Według Niebieskich, w przypadku większości z nich, względem sterowników 31.0.101.4887, można oczekiwać poprawy wydajności od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Nie brakuje jednak produkcji, gdzie wzrost osiągów przedstawiony jest za pomocą trzycyfrowej liczby. Prym wiedzie tutaj wspomniane już na początku Halo. Intel obiecuje, że dzięki uaktualnieniu oprogramowania do najnowszej wersji gracze mogą liczyć na wzrost średniej liczby klatek nawet o 750% w rozdzielczości 1080p.

Drugie miejsce zajmuje Yakuza 0. W tej grze wzrost średniej liczby FPS-ów może sięgać nawet 154% jeśli rozgrywka prowadzona jest w 1080p przy ustawieniach "Ultra". Podium zamyka World War Z, gdzie nowe sterowniki mają zwiększyć ilość średnich klatek o 113% przy 1080p i ustawieniach "Ultra".

To już nie pierwszy raz, kiedy aktualizacja sterowników dla kart graficznych z linii Arc przynosi duży wzrost wydajność w grach. Wcześniej rekord wynosił jednak 119%. Patrząc na to, jak sporych poprawek dokonuje Intel, użytkownicy ich GPU muszą z niecierpliwością czekać na każdą kolejną aktualizacją oprogramowania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel obiecuje wzrost wydajności nawet o 750%. Wystarczy zainstalować nowe sterowniki

 0