Intel oficjalnie potwierdza procesory Raptor Lake-S/HX Refresh

Intel oficjalnie potwierdza procesory Raptor Lake-S/HX Refresh

Jak donosi VideoCardz, Intel potwierdził wszystkie szczegóły aktualizacji marki, która nastąpi począwszy od następnej serii procesorów firmy. Oficjalna prezentacja wspomniała tylko o Meteor Lake i mobilnych chipach nowej generacji wykorzystujących nowe oznaczenie „Core 3/5/7/9”, ale można tu wyczytać nieco więcej.

Core # i Core i

Następna seria procesorów Intela do laptopów i komputerów stacjonarnych będzie również zawierała odświeżenie serii Raptor Lake. Jednak zamiast uprościć nazewnictwo tych serii, nadchodzące CPU wciąż będą wykorzystywać stare i nowe schematy nazewnictwa. W rzeczywistości nawet sama seria Raptor Lake zostanie podzielona na rodziny Core # i Core i #.

Raptor Lake zostanie podzielona na rodziny Core # i Core i #.

Raptor Lake

Chiński oddział Intela opublikował nawet materiał wyjaśniający. Grafiki te nie zostały udostępnione publicznie, ponieważ Intel do tej pory nie potwierdził serii Raptor Lake Refresh, więc te materiały to pierwsza oficjalna wzmianka o takich procesorach ze strony firmy.

Raptor Lake

W skrócie, te materiały wyjaśniają, że marka Core # będzie miała zastosowanie do serii Meteor Lake i Raptor Lake U Refresh, podczas gdy stary schemat nazewnictwa Core i # będzie używany przez Raptor Lake-S Refresh i Raptor Lake-HX Refresh.

Raptor Lake

Nowe generacje mobilnych i desktopowych procesorów Intela:

  • Core Ultra 5/7/9 – Meteor Lake
  • Core 3/5/7 – Raptor Lake-U Refresh
  • 14. generacja Core i# Mobile – Raptor Lake HX Refresh
  • 14. generacja Core i# Desktop – Raptor Lake S Refresh

Nieco zamieszania

Co więcej, „Core Ultra” będzie odróżniać Meteor Lake od serii Raptor Lake-U, ale obie architektury będą częścią tej samej generacji produktów. Wygląda na to, że cała idea nowego brandingu polega na zatarciu granic między architekturami, ale nadal daje konsumentom małą wskazówkę (Ultra) na temat tego, co faktycznie kupują. Niemniej jednak wydaje się, że takie podejście zamiast uprościć sytuację, nieco bardziej ją gmatwa, podobnie jak wygląda tu w przypadku mobilnych procesorów AMD z serii Ryzen 7000, która obejmuje wiele architektur w ramach jednej linii.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel oficjalnie potwierdza procesory Raptor Lake-S/HX Refresh

 0