Intel podobno szykuje nowe sterowniki graficzne, które przyniosą duży skok wydajności

Intel podobno szykuje nowe sterowniki graficzne, które przyniosą duży skok wydajności

Jak donosi PC Games Hardware, Intel przygotowuje obszerną aktualizację sterowników, która przyniesie kolejny duży skok wydajności. 

Kilka miesięcy temu ten niemiecki portal udostępnił kompleksowe omówienie sterowników procesorów graficznych Intela. Jak wiemy, zespół graficzny giganta z Santa Clara od początku nie ukrywał, że sterowniki GPU Arc miały problemy. Nie jest też tajemnicą, że największym problemem, który był przyczyną licznych opóźnień kart graficznych Arc, było właśnie oprogramowanie.

Intel podobno przygotowuje obszerną aktualizację sterowników, która przyniesie kolejny duży skok wydajności. 

Intel podobno szykuje nowe sterowniki graficzne, które przyniosą duży skok wydajności

Kilka tygodni temu Intel wydał dużą aktualizację sterowników, która znacznie poprawiła wydajność interfejsu API DirectX9. Firma podkreśliła, że ​​seria kart graficznych Arc Alchemist jest dobrze zoptymalizowana pod kątem interfejsów API DirectX12 i Vulkan, ale pełna optymalizacja pod kątem starszych gier zajmie trochę czasu. Jednak sterowniki są najczęściej zgłaszanym problemem z procesorami graficznymi Intel ARC i głównym powodem, dla którego klienci wybierają produkty NVIDII lub AMD.

Jak dowiadujemy się z artykułu PCGH, Intel „zidentyfikował i wyeliminował” wąskie gardło w sterownikach GPU. Nie wchodząc w szczegóły, portal twierdzi, że jego dobrze poinformowane źródła oczekują dużej aktualizacji sterowników od Intela. Niestety nie ma informacji, kiedy takie sterowniki zostaną upublicznione.

„[…] jak słyszeliśmy z dobrze poinformowanych kręgów, Intel przygotowuje obecnie dużą aktualizację sterowników, która ma na celu zwiększenie wydajności w całej rozciągłości – podobno jeden z niewątpliwie istniejących hamulców został zidentyfikowany i wyeliminowany” - napisał Raphael Voetter z PC Games Hardware

 

Jeśli chodzi o aktualny stan sterowników GPU, PCGH ma zaktualizowaną tabelę z 66 grami. Redakcja przetestowała różne graficzne interfejsy API, a na liście znajdują zarówno popularne, jak i bardziej egzotyczne tytuły. Oto wyniki:

Intel podobno szykuje nowe sterowniki graficzne, które przyniosą duży skok wydajności

Z 66 przetestowanych przez portal gier tylko jedna miała poważne problemy z teksturami (Halo Infinite), ale Intel jest świadomy problemu i jego zespół już pracuje nad rozwiązaniem. Niektóre gry nadal jednak mogą informować graczy o niekompatybilnym/nieaktualnym sterowniku, co potrafi być bardzo irytujące dla graczy, którzy mają już najnowsze sterowniki Intela.

Recenzent PCGH zauważa, że karty graficzne Arc przeszły długą drogę od premiery, a przyszłość GPU Intela wygląda obiecująco. Jeśli Niebiescy naprawdę wkrótce zapewnią kolejny znaczący wzrost wydajności, grafiki Arc mogą wreszcie zdobyć uznanie graczy szukających tańszych alternatyw dla nowych kart AMD i NVIDII. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel podobno szykuje nowe sterowniki graficzne, które przyniosą duży skok wydajności

 0