Intel potwierdza datę premiery procesorów Rocket Lake-S

Intel potwierdza datę premiery procesorów Rocket Lake-S

Wielokrotnie powtarzaliśmy już (posiłkując się przeciekami od producentów płyt głównych), że premiery 11. generacji stacjonarnych procesorów Intel Core, znanych też jako Rocket Lake-S, należy wypatrywać pod koniec marca. Teraz możemy w końcu oficjalnie potwierdzić tę informację, ponieważ gigant z Santa Clara właśnie ujawnił, że data premiery tych CPU to 30 marca, czyli wtorek dokładnie za cztery tygodnie od dziś. Co ciekawe, Niebiescy zostali zmuszeni do potwierdzenia tej daty po tym, jak niemiecki sklep Mindfactory rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na nadchodzące procesory Rocket Lake-S, a konkretnie na model Core i7-11700K. Według strony produktu, która nie przyjmuje już zamówień, sklep sprzedał „ponad 120” sztuk, zanim Intel zdążył zareagować i zakończyć ten proceder.

Gigant z Santa Clara właśnie ujawnił, że data premiery CPU Rocket Lake-S to 30 marca.

Intel potwierdza datę premiery procesorów Rocket Lake-S

Intel przekazał Andreasowi Schillingowi z HardwareLuxx oświadczenie w tej sprawie, mówiąc, że „bada” sytuację ze niemieckim sklepem. „Poważnie traktujemy nasze umowy dotyczące embarga. Wiemy o sklepie sprzedającym produkty, które nie miały jeszcze swojej premiery i podejmujemy odpowiednie środki” - oświadczył Intel. Firma nie tłumaczy jednak, jak w ogóle doszło do tej sytuacji, ale powiedziała, że ​​„prowadzi dyskusje z partnerami, które są poufne zgodnie z naszą polityką”. Co ciekawe, Intel nie obwinia wprost Mindfactory, więc możliwe jest, że gdzieś po drodze doszło do jakiegoś nieporozumienia w ramach łańcucha dostaw. Niewykluczone jednak, że sklep po prostu złamał embargo.

„Embargo sprzedażowe procesorów 11. generacji do komputerów stacjonarnych (Rocket Lake-S) obowiązuje do 20 marca 2021 r.” - dodał Intel. Intel do tej pory ujawnił,  że seria Rocket Lake-S oferować będzie modele wyposażone do 8 rdzeni i 16 wątków, a spodziewać mamy się także dwucyfrowego wzrostu wydajności IPC w porównaniu z Comet Lake-S. CPU 11. generacji przyniosą również m.in. obsługę pamięci DDR4-3200 i PCI Express 4.0. Co ciekawe, w ramach 10. generacji Intel oferował już 10-rdzeniowe CPU, tak więc w tym przypadku zrobi krok wstecz. Dotychczasowe przecieki wskazują zaś, że Rocket Lake-S pomoże Intelowi odebrać koronę w ramach wydajności jednordzeniowej, ale będzie przegrywać z ofertą AMD Ryzen 5000 (Zen 3) w scenariuszach wielordzeniowych. Ciekawe więc, kto okaże się zwycięzcą w gamingowych zastosowaniach, gdzie Ryzeny mają obecnie niewielką przewagę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel potwierdza datę premiery procesorów Rocket Lake-S

 0