Intel potwierdza kolejne procesory Intel Core 14. generacji

Intel potwierdza kolejne procesory Intel Core 14. generacji

Intel zdecydował się na bardzo stopniowe ujawnianie kolejnych mobilnych i stacjonarnych procesorów w ramach 14. generacji i zamiast wielkiego ogłoszenia wszystkich CPU, powoli zwiastuje kolejne modele. Warto zauważyć, że Intel wprowadził już na rynek procesory do komputerów stacjonarnych Core-S 14. generacji o mocy 125 W. Nie jest tajemnicą, że firma zamierza w najbliższej przyszłości wprowadzić modele o niższym poborze mocy (65 W), być może podczas targów CES 2024, gdzie przeważnie otrzymujemy zapowiedzi nowych produktów od Niebieskich.

Nadchodzą nowe procesory Raptor Lake Refresh dla desktopów i laptopów

Teraz Intel oficjalnie potwierdził na azjatyckiej konferencji (jak donosi @wxnod na Twitterze), że nadchodzą kolejne procesory Raptor Lake Refresh 14. generacji. Należą do nich nowe stacjonarne warianty z serii S o mocy 65 W oraz nowe wysokowydajne chipy do urządzeń mobilnych oznaczone jako „HX” o mocy 55 W. Potwierdzenie Intela ujawnia to, co już w pewnym stopniu wiedzieliśmy, że Raptor Lake Refresh nie będzie ograniczony tylko do trzech jednostek K, które są obecnie dostępne na rynku, ale wkrótce obejmie także tańsze modele dla desktopów, jak i wysokowydajne notebooki do gier.

Intel oficjalnie potwierdził na azjatyckiej konferencji, że nadchodzą kolejne procesory Raptor Lake Refresh 14. generacji.

Choć podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego w Azji Intel nie potwierdził niczego, czego byśmy już nie wiedzieli z licznych przecieków, to jednak zawsze dobrze jest otrzymać informacje z pierwszej ręki. Rozwój ten pokazuje, że firma Intel przygotowuje się do zaoferowania pełnej linii komputerów stacjonarnych dla serii Core 14. generacji i odświeżenia segmentu laptopów 55 W dla wysokiej klasy laptopów do gier.

CPU na chiński rynek

Ponadto Intel ujawnił również, że szykuje specjalne edycje swoich CPU przygotowywane na chiński rynek. To także trudno uznać za zaskoczenie, ponieważ gigant z Santa Clara od kilku lat stosuje taką strategię i wystarczy wskazać na takie układy jak Core i5-12490F, Core i5-13490F czy Core i7-13790F.

Warto również podkreślić, że wraz z Core 14. generacji, Intel zakończy dotychczasową, wieloletnią konwencję nazewnictwa swoich procesorów, ponieważ firma zdecydowało się na nowe podejście Core i Core Ultra, bez oznaczenia „i”.

Patrząc w najbliższą przyszłość, Intel zaplanował specjalne wydarzenie na 14 grudnia, podczas którego przedstawi serię procesorów Intel Core 100 opartych na architekturze Meteor Lake i skalowalnych procesorach Xeon 5. generacji „Emerald Rapids”. Nie jest pewne, czy pozostałe serie 14. generacji będą częścią tego wydarzenia lub zadebiutują w następnym roku, zgodnie ze zwyczajowym harmonogramem wydawniczym.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel potwierdza kolejne procesory Intel Core 14. generacji

 0