Intel pracuje nad technologią wydłużającą czas pracy na baterii laptopów

Intel pracuje nad technologią wydłużającą czas pracy na baterii laptopów

Już wkrótce Intel może w znaczącym stopniu rozwiązać kłopot ze zbyt szybko kończącym się poziomem energii w akumulatorze naszego laptopa za sprawą nowego pomysłu. 

Krótki czas na baterii stanowi spory problem dla większości posiadaczy komputerów przenośnych niezależnie od tego, czy korzystają z wariantów czysto gamingowych lub przeznaczonych do pracy. Różni producenci urządzeń próbowali poprawić nieco sytuację, implementując rozmaite rozwiązania, ale bez większego rezultatu. Jednak teraz zbliżająca się wielkimi krokami technologia Intel Low Power Display może znacząco przyczynić się do wydłużenia czasu pracy na akumulatorze. W bieżącym tygodniu podczas targów Computex 2018 popularny producent CPU potwierdził, iż pracuje nad nowym typem panelu ekranu notebooków, które wykorzystuje coś, co firma nazywa technologią niskiego zasilania. Podobno pobiera ona tylko 1 WAT mocy z baterii danego laptopa.

Technologia Intel Low Power Display miałaby wydłużyć standardową żywotność akumulatora do nawet ośmiu godzin

Intel chce przedłużyć czas pracy na baterii laptopa

Według różnych źródeł opracowane rozwiązanie ma wydłużyć żywotność baterii od czterech do nawet ośmiu godzin, a tym samym zwiększyć czas pracy na danym sprzęcie. Oczywiście mówi się o zastosowaniu rozmaitych kompromisów, ale nie ulega wątpliwości, iż LDTP stał się faktem. Co ciekawe dla wielu technologia ta nie stanowi jakiejś znaczącej rewolucji. Ba, rzekome prototypy, które już istnieją nie różnią się zbytnio od dostępnych standardów stosowanych aktualnie w laptopach. Według Intela pierwsze notebooki ze wspomnianym standardem powinny trafić do powszechnej sprzedaży już w trakcie najbliższego okresu świątecznego przypadającego na okres grudnia. Nie wiemy jak całość wpłynie na ceny nowych modeli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel pracuje nad technologią wydłużającą czas pracy na baterii laptopów

 0