Intel prezentuje ControlFlag, czyli narzędzie do wykrywania błędów w kodzie

Intel prezentuje ControlFlag, czyli narzędzie do wykrywania błędów w kodzie

Intel w trakcie Intel Labs Day 2020 ujawnił ControlFlag, czyli system, który wykorzystuje maszynowe uczenie do wykrywania błędów w kodzie. Przeszkolony na ponad miliardzie nieoznakowanych linii kodu jakości produkcyjnej, który zawierał różne błędy, ControlFlag bazuje na technice określanej mianem „detekcji anomalii” do wykrywania tradycyjnych wzorów kodu i identyfikacji wszelkich potencjalnych anomalii, które mogą powodować bugi, niezależnie od języka programowania. System ten rozszerza projekt Rapid Analysis of Developers giganta z Santa Clara, którego celem jest pomoc inżynierom oprogramowania i badaczom w szybszym pisaniu kodu. 

Intel w trakcie Intel Labs Day 2020 ujawnił ControlFlag, czyli system, który wykorzystuje maszynowe uczenie do wykrywania błędów w kodzie.

Technologia ta wykorzystuje uczenie się bez nadzoru do trenowania wykrywania wzorców i stylistycznych wyborów w kodzie. Intel podkreśla, że ​​ControlFlag rozumie kod w taki sposób, że nie określa różnicy w wyborach stylistycznych jako błąd składniowy tylko dlatego, że jest „inaczej napisany”. Analogią byłoby porównanie jego działania do tradycyjnego narzędzia do sprawdzania gramatyki, które testuje poprawność danego zdania lub zestawu słów w języku angielskim. W testach ControlFlag był w stanie zidentyfikować błędy w kodzie o jakości produkcyjnej. W jednym przypadku zidentyfikował nawet anomalię w kodzie cURL, która nie została wcześniej rozpoznana, gdy programiści przeglądali kod. Intel już nawet zaczął korzystać wewnętrznie z tego systemu do produkcji oprogramowania i firmware’u.  

Justin Gottschlich, który jest głównym naukowcem, dyrektorem i założycielem badań nad programowaniem maszyn w Intel Labs, uważa, że ​​system może „radykalnie zmniejszyć czas i pieniądze potrzebne do oceny i debugowania kodu”. Dodał, że byłoby to korzystne, ponieważ „według badań, programiści spędzają około 50% czasu na debugowaniu. Dzięki ControlFlag i podobnym systemom wyobrażam sobie świat, w którym programiści spędzają znacznie mniej czasu na debugowaniu, a więcej na tym, co według mnie programiści robią najlepiej - wyrażaniu kreatywnych, nowych pomysłów dla maszyn ”.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel prezentuje ControlFlag, czyli narzędzie do wykrywania błędów w kodzie

 0